Reklama

Reklama

Legenda Bundesligi chwali "Lewego". "Takie pragnienie miał tylko Mueller"

Robert Lewandowski jest już o krok od pobicia fenomenalnego rekordu Gerda Muellera, który w jednym sezonie Bundesligi zdobył 40 bramek. Polakowi brakuje już tylko jednego trafienia do wyrównania tego wyczynu, a przed nim jeszcze dwa ligowe spotkania. Legenda Bayernu Monachium i reprezentacji Niemiec Paul Breitner jest przekonany, że kapitan reprezentacji Polski pobije ten rekord. Dodaje też, że jest jedna rzecz, którą "Lewy" robi dokładnie tak, jak on.

- Jestem przekonany, że Robert Lewandowski pobije rekord Gerda Muellera i strzeli więcej niż 40 bramek. Ma niesamowitą jakość, a przede wszystkim niezwykłą chęć strzelania kolejnych bramek. Takie pragnienie widziałem tylko u Gerda. Nigdy nie miał dość. A jeżeli Lewandowski przez trzy kolejne lata będzie grał w Bayernie bez kontuzji, to również drugi rekord Muellera, 365 bramek w Bundeslidze, jest zagrożony - powiedział Breitner w rozmowie na oficjalnej stronie klubu z Monachium.

Robert Lewandowski strzela jak legenda Bayernu?

Legendarny piłkarz dodał też, że żałuje iż Muellerowi nie jest dane oglądać popisów Lewandowskiego. Breitner jest przekonany, że oklaskiwałby z trybun każde trafienie Polaka i okazywał mu wsparcie w każdej możliwe okazji.

Breitner stwierdził również, że jest coś, co Lewandowski robi dokładnie tak samo jak on. A mianowicie, strzela rzuty karne. - Żeby, jako bramkarz, mieć szansę obronić "jedenastkę", musisz wybrać róg, zanim jeszcze strzelec dotknie piłki. I to wykorzystuje Lewandowski, tak samo jak ja to robiłem. Niby wszyscy wiedzą, jak strzela, ale napięcie u bramkarzy z powodu opóźnionego rozbiegu Polaka jest tak duże, że minimalny ruch wywołuje reakcję bramkarza - ocenił były gracz Bayernu.

KK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama