Reklama

Reklama

Legenda Bayernu wierzy w Lewandowskiego. "Słuchałem o tym od dziecka"

Robert Lewandowski jest coraz bliżej pobicia legendarnego rekordu Gerda Muellera i zdobycia 40 bramek w jednym sezonie Bundesligi. Napastnik Bayernu Monachium potrzebuje już tylko jednego trafienia, by wyrównać to osiągnięcie, a zostały mu dwie ligowe kolejki. Oliver Kahn, jedna z legend drużyny z Bawarii, jest przekonany, że mu się to uda, choć od dziecka słuchał, że to rekord nie do pobicia.

W 32. kolejce Bundesligi Bayern Monachium rozbił u siebie Borussię Moenchengladbach aż 6:0, a trzy bramki w tym spotkaniu zdobył Robert Lewandowski, czym znacznie przybliżył się do pobicia legendarnego rekordu Gerda Muellera i zdobycia 40 bramek w jednym sezonie ligowym. Polak ma już na koncie 39. trafień, a przed nim dwa spotkania, w których mistrzowie Niemiec z całą pewnością będą grali na swojego snajpera.

O tym, że rekord Muellera wydawał się nie do pobicia, mówiono od dawna i wydawało się, że nikt się do niego nawet nie zbliży. Jednak forma Lewandowskiego w tym sezonie była tak kosmiczna, że Polak, mimo urazu i opuszczenia kilku spotkań, jest tylko o krok od jego pobicia. W rozmowie ze "Sport 1" Oliver Kahn, jedna z legend Bayernu, mówi o tym, że o tym wyczynie słuchał od małego, ale wierzy, że "Lewemu" uda się go pobić.

- Na ile znam Roberta, to już nie pozwoli sobie tego odebrać. Nie powinien nakładać na siebie dodatkowej presji, ale jest na tyle doświadczony, że sobie poradzi. Słuchałem o tym od dziecka, nikt nie przypuszczał, że uda się pobić rekord Gerda Muellera i zdobyć 40 bramek w sezonie. Jeśli Robert będzie w stanie tego dokonać, zapisze na swoim koncie kolejny nieprawdopodobny rekord - powiedział Oliver Kahn.

KK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama