Reklama

Reklama

Kucharski kontra Lewandowski. Prawnik "Lewego" kontratakuje!

Prawnik Roberta Lewandowskiego Tomasz Siemiątkowski złożył doniesienie na byłego menedżera piłkarza - Cezarego Kucharskiego, w którym przedstawia dowody na to, iż ten dopuścił się szantażu i próby wymuszenia pieniędzy - informuje "Die Welt". To kontra "Lewego" po brutalnym ataku, jakiego dopuścił się na niego "Kucharz" na łamach dziennika "Der Spiegel".

Kucharski - według "Die Welt" - miał zażądać okupu w zamian za zatajenie domniemanych nieprawidłowości podatkowych przy prowadzeniu firmy Roberta Lewandowskiego.

Reklama

Niemiecka gazeta donosi, że 12 października prof. Siemiątkowski wysłał list do redaktora naczelnego "Der Spiegel" Steffena Klusmanna. W zawierającym półtorej strony piśmie Siemiątkowski wyjaśnia, na czym polegać miał szantaż Kucharskiego na Lewandowskim.

"Spiegel" będzie musiał odpowiedzieć na pytania Siemiątkowskiego i okaże się czy jego informacje były efektem dziennikarskiego śledztwa, czy miały podłoże kryminalne.

"Der Spiegel" w ciągu ostatnich kilku tygodni dwukrotnie atakował "Lewego" doniesieniami, wedle których piłkarz miał uniknąć zapłacenia podatków na kwotę sięgającą milionów euro. W Niemczech taki proceder jest karany więzieniem.

"Die Welt", cytując list Siemiątkowskiego, stawia sprawę jasno: dowody prowadzą do wniosku, iż Kucharski był w kontakcie z dziennikarzem "Spiegla" Rafaelem Buschmannem przez kilka miesięcy. Przedstawił mu materiał rzekomo obciążający Roberta Lewandowskiego. Były menedżer miał zażądać nawet kilku milionów euro za nieopublikowanie treści, które mogłyby zaszkodzić reputacji Roberta Lewandowskiego i jego rodziny.

"Der Spiegel" dzisiaj odniósł się do zarzutów prof. Siemiątkowskiego, nazywając wyjaśnienia "mglistymi", a także zaznaczając, że nie wykazał żadnych dowodów, wskazujących na szantaż. Gazeta zdradza też, iż z dokumentów wynika, że negocjacje Kucharskiego z Lewandowskim trwały kilka miesięcy, ale stronom nie udało się zawrzeć porozumienia.

- Pierwszy tekst w "Der Spiegel" był niczym donos - nie ma wątpliwości Roman Kołtoń z "Prawdy Futbolu". - Kucharski to jest człowiek, który w najwyższym stopniu korzystał na Robercie Lewandowskim i to w każdym aspekcie, najbardziej w finansowym. On najbardziej wzbogacił się na Robercie Lewandowskim.

Dowiedz się więcej na temat: Robert Lewandowski | Cezary Kucharski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje