Reklama

Reklama

Kucharski kontra Lewandowski. Paweł Janas: Tam gdzie pieniądze, tam wojna

- Na dłuższą metę bardziej ucierpi na tym konflikcie Robert. To on jest popularny, więc siłą rzeczy więcej ma do stracenia. Ale trzeba jasno powiedzieć, że Czarek popełnił błąd. Trudno mu będzie teraz zaufać. Bardzo trudno - prognozuje w rozmowie z Interią Paweł Janas, były selekcjoner reprezentacji Polski, swego czasu trener Kucharskiego.

Z Interią skontaktował się również Cezary Kucharski, który przed paroma dniami złożył w sądzie pozew cywilny przeciwko Robertowi Lewandowskiemu, domagając się od niego 39,14 mln złotych z tytułu - jak twierdzi - nieuregulowanych należności.

Reklama

Były agent "Lewego" przedstawił swoją opinię na temat ataków, które wymierzane są w niego od blisko tygodnia, ale konsekwentnie prosi o niecytowanie jego wypowiedzi. Najlepszym komentarzem jest brak komentarza - taką strategię działania obrał. Z mediami rozmawia tylko off the record.   

Wzburzenie futbolowego środowiska wywołał fakt, że Kucharski - domagając się od swego byłego klienta pieniędzy - postarał się o to, by na jaw wyszły rzekome zaległości podatkowe Lewandowskiego wobec niemieckiego fiskusa. Zdaniem postronnych komentatorów było to zagranie wybitnie nieczyste.     

- Dziwię się, że panowie nie potrafili się dogadać - mówi Interii Paweł Janas, były selekcjoner kadry, który w latach 90. był trenerem Kucharskiego w Legii Warszawa. - Tyle lat razem i nagle co? Ale z drugiej strony - tam gdzie duże pieniądze, tam zwykle wojna. Każdy chce być silniejszy i bogatszy. Takiej kasy, o jaką się to wszystko rozbija, nie zarobiłem przez całe życie jako piłkarz i jako trener.

Skąd kwota 39,14 mln złotych, jakiej oczekuje Kucharski? Na jego zlecenie wyliczyli ją specjaliści z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ma to być szacunkowa wartość posiadanych niegdyś udziałów w firmie marketingowej RL Management.

Dowiedz się więcej na temat: Robert Lewandowski | Cezary Kucharski | Bayern Monachium | Bundesliga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje