Reklama

Reklama

Kucharski kontra Lewandowski. Oświadczenie adwokatów Cezarego Kucharskiego

Adwokaci Cezarego Kucharskiego wydali oświadczenie dotyczące ich klienta Jako pierwsza zamieściła je witryna "Przeglądu Sportowego". To były menedżer Roberta Lewandowskiego, któremu prokuratura postawiła zarzuty szantażowania piłkarza w celu wymuszenia 20 mln euro.

- Prokurator zarzucił podejrzanemu, że od września 2019 roku do września 2020 roku kilkukrotnie stosował wobec swojego byłego klienta groźbę bezprawną, polegającą na zapowiedzi rozpowszechnienia informacji dotyczących rzekomych nieprawidłowości w rozliczeniach podatkowych należącej do pokrzywdzonego spółki handlowej - podał w środę prok. Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

Reklama

Jak podała prokuratura, Cezary Kucharski miał grozić wszczęciem postępowania karnego i "rozgłaszaniem wiadomości uwłaczającej czci pokrzywdzonego oraz jego żony". Jak ustaliła PAP, Kucharski miał zapowiedzieć Lewandowskiemu, że go "zniszczy", jednocześnie obiecywał zachowanie wiadomości w tajemnicy, gdy "Lewy" zapłaci mu 20 mln euro, czyli równowartość 84,6 mln złotych.

Postępowanie wszczęto po zawiadomieniu złożonym przez pełnomocnika "Lewego". Robert Lewandowski ma w tej sprawie status pokrzywdzonego. Piłkarz został przesłuchany na początku października, ale prokuratura nie informuje o treści jego zeznań. Oskarżyciel dysponuje także zeznaniami świadków, uzupełniającymi zeznania Lewandowskiego, a także zapisy sms oraz nagraniami rozmów, pomiędzy "Lewym" a Cezarym Kucharskim, które miały miejsce w restauracjach na terenie Warszawy oraz Monachium.

Swój głos w tej sprawie zabrali także adwokaci Kucharskiego. "Już teraz widzimy konieczność niezwłocznego wniesienia środków zaskarżenia na postanowienia prokuratury, w tym zwłaszcza na zastosowane poręczenie majątkowe, którego wysokość jest niespotykana przy tego rodzaju sprawach" - napisali w oświadczeniu.

Oto treść oświadczenia adwokatów Cezarego Kucharskiego:

W związku z medialnymi doniesieniami o zatrzymaniu pana Cezarego Kucharskiego, wyjaśniamy, że obecnie czynności z panem Kucharskim zakończyły się i przebywa on w domu. 

W dniu dzisiejszym (28.10.2020) czynności ograniczyły się wyłącznie do kilkuminutowego spotkania z prokuratorem. Poprzedniego dnia pan Kucharski złożył w sprawie obszerne wyjaśnienia. 

Ostatecznie prokuratura wręczyła panu Cezaremu postanowienie o zastosowaniu środków wolnościowych, w tym poręczenia majątkowego w wysokości 4,6 mln zł. Przy tego typu oskarżeniach nie stosuje się podobnych środków. Policjanci weszli do domu naszego klienta o 6 rano; przeszukano mieszkanie, zabrano również dzieciom komputery, które miały służyć do nauki online. 

Już teraz widzimy konieczność niezwłocznego wniesienia środków zaskarżenia na postanowienia prokuratury, w tym zwłaszcza na zastosowane poręczenie majątkowe, którego wysokość jest niespotykana przy tego rodzaju sprawach.

Dowiedz się więcej na temat: Robert Lewandowski | Cezary Kucharski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje