Reklama

Reklama

Kolejne odznaczenie dla Lewandowskiego? Rzecznik prezydenta potwierdza

Prezydent Andrzej Duda w marcu 2021 roku odznaczył Roberta Lewandowskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski "za wybitne osiągnięcia sportowe, za promowanie Polski na arenie międzynarodowej". Zapowiada się jednak, że to nie ostatnie odznaczenie dla napastnika Bayernu Monachium. Potwierdził to rzecznik prezydenta Błażej Spychalski w Polsacie News.

Robert Lewandowski w ostatnich dniach jest na ustach wszystkich. Napastnik Bayernu Monachium w starciu z Augsburgiem, kończącym tegoroczny sezon Bundesligi, zdobył swojego 41. gola, bijąc tym samym rekord legendarnego Gerda Muellera. Dzięki temu na stałe zapisał się w historii futbolu za naszą zachodnią granicą.

Jego wyczyn wzbudził zachwyt także i w Polsce. Przy okazji jego rekordu Błażej Spychalski, rzecznik Prezydenta Andrzeja Dudy, który był gościem Bogdana Rymanowskiego na antenie Polsat News, zdradził, że Lewandowski może liczyć na kolejne państwowe odznaczenia. - Prezydent wręczając Lewandowskiemu Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski mówił, że przed polskim sportowcem jeszcze wiele sukcesów. Z całą pewnością to nie jest ostatnie odznaczenie, które Robert Lewandowski dostaje z rąk prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - przyznał.

Wyżej w hierarchii odznaczeń są Krzyż Oficerski i Krzyż Kawalerski Orderu Odznaczenia Polski oraz Order Orła Białego. Lewandowski, którego wielu nazywa najlepszym ambasadorem naszej kraju, z pewnością zasługuje na państwowe odznaczenia. Jego postawa, zarówno na boisku jak i poza nim, jest wzorem do naśladowania dla setek tysięcy młodych chłopców w naszym kraju. 

Spychalski nie podał jednak daty, kiedy "Lewy" może zostać odznaczony. Najbardziej prawdopodobny wydaje się termin po zakończeniu Euro 2020.

KK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL