Reklama

Reklama

Juergen Klopp: Robert Lewandowski to najlepszy piłkarz, z którym pracowałem

Juergen Klopp pozostaje pod wielkim wrażeniem Roberta Lewandowskiego. Szkoleniowiec, obecnie pracujący z Liverpool FC, nie ukrywa, że Polak to według niego najlepszy piłkarz, z którym miał okazję pracować.

Niemiecki trener prowadził "Lewego" w okresie jego gry w Borussii Dortmund (2010-2014). Później ich drogi się rozeszły, lecz okres ten Klopp wspomina z nostalgią do dziś. Jak podkreśla, to właśnie Lewandowski wywarł na nim najlepsze wrażenie.

Klopp: Lewandowski to najlepszy piłkarz, z jakim pracowałem

- To najlepszy piłkarz, z którym pracowałem i właściwie nieuczciwym byłoby powiedzieć coś takiego o kimkolwiek innym - mówił w rozmowie z "SportBild".

Według 53-latka Polak w niesamowity sposób zdołał wykorzystać drzemiący w nim potencjał, co zasługuje na szczególną uwagę. - To wręcz niezwykłe - podkreślił.

Reklama

Napastnik powszechnie uważany jest aktualnie za najlepszego gracza świata, czego dowodem była między innymi statuetka FIFA The Best. W obecnym sezonie ma już łącznie na koncie 38 trafień (w 34 spotkaniach). W 24 meczach Bundesligi strzelił już 32 gole i ma realną szansę na poprawienie rekordu Gerda Muellera - zdobywcy 40 bramek w pojedynczych rozgrywkach.

TC

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje