Reklama

Reklama

Jasna deklaracja prezydenta Bayernu. Taka ma być przyszłość Lewandowskiego

Zamieszanie wokół dalszych zawodowych losów Roberta Lewandowskiego zdaje się tylko narastać z tygodnia na tydzień. Przedstawiciele Bayernu Monachium twardo jednak stoją przy stwierdzeniu, że Polak pozostanie na Allianz Arena. Najnowsza wypowiedź Herberta Hainera, prezydenta "Die Roten", zdaje się nie pozostawiać w tej kwestii żadnych wątpliwości - choć to może oznaczać jedynie odłożenie wielkiego transferu w czasie...

Robert Lewandowski jest ostatnio na ustach całej piłkarskiej Europy nie tylko ze względu na swoje sportowe wyniki - które w sezonie 2021/2022 po raz kolejny okazały się wyśmienite - ale również ze względu na to, co dzieje się wokół niego i poza boiskiem.

Wbrew oczekiwaniom wielu kibiców "Gwiazdy Południa" napastnik wciąż nie przedłużył kontraktu z klubem - i miał nawet stwierdzić, że już na pewno tego nie zrobi. W związku z tym coraz więcej mówi się o jego potencjalnych nowych pracodawcach. Zainteresowanych oczywiście nie brakuje - ale jeden klub przewija się w ostatnich spekulacjach wyjątkowo często.

Reklama

Robert Lewandowski w FC Barcelona? Spekulacje narastają...

Mowa tu oczywiście o FC Barcelona, która od pewnego czasu jest najmocniej łączona z "Lewym". Czy byłaby to kusząca opcja dla piłkarza? Zapewne tak - i to z wielu względów. W "Blaugranie" mógłby dostać naprawdę dobrą pensję, a w "bonusie" fantastyczne miejsce do życia, dalszą możliwość zdobywania trofeów oraz obecność w jednej z najbardziej medialnych lig świata - co marketingowo również byłoby wielkim triumfem dla "RL9".

Wygląda jednak na to, że jeśli do takich przenosin miałoby faktycznie dojść - to na pewno nie tego lata. Słowa prezydenta Bayernu Herberta Hainera w tej materii nie zostawiają bowiem raczej żadnego pola do interpretacji.

Prezydent Bayernu Monachium: Lewandowski zrealizuje kontrakt do końca

"Robert Lewandowski ma kontrakt z Bayernem do 30 czerwca 2023 roku. I zrealizuje go" - stwierdził Hainer w rozmowie z Philippem Kesslerem, dziennikarzem "Tz" oraz "Merkura". Plan monachijczyków zdaje się więc jasny.

Nawet jeśli rozmowy z Polakiem utknęły w martwym punkcie, to "Die Roten" nie mają najmniejszego zamiaru przedwcześnie wypuścić z rąk swojej największej gwiazdy i skorzystać z ostatniej okazji, by zarobić na niej naprawdę dobry pieniądz. Mistrzowie Niemiec - jeśli oczywiście wypowiedź Hainera nie okaże się zwykłym blefem - mają więc zamiar jak najlepiej wykorzystać zdolności "Lewego" do samego końca, a nad jego potencjalnym zastępstwem zastanowić się dopiero latem przyszłego roku.

Robert Lewandowski do Bayernu dołączył w 2014 roku

W takim przypadku kapitan polskiej kadry zakończyłby swoją przygodę na Allianz Arena po dokładnie dziewięciu latach. Do FCB dołączył bowiem w 2014 roku z Borussii Dortmund, stając się bohaterem prawdopodobnie jednego z najlepszych wolnych transferów w dziejach futbolu. Niewykluczone, że podobny los czekać go będzie i tym razem.

Zobacz także: Nagelsmann skomentował sytuację Lewandowskiego. Ogłosił decyzję

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama