Reklama

Reklama

Jak on to zrobił?! Niemcy wciąż pod wrażeniem

Kilka bramek, które w Niemczech zdobył Robert Lewandowski, na stałe zapisało się w historii Bundesligi. Tak jak ta, którą polski snajper zdobył dokładnie osiem lat temu, kiedy jeszcze w barwach Borussii Dortmund pokonał bramkarza Freiburga.

Robert Lewandowski przeniósł się do Bundesligi już w 2010 roku, kiedy do zamienił Lecha Poznań na Borussię Dortmund. Od tamtej pory za naszą granicą strzela jak na zawołanie, kolekcjonując tytuły króla strzelców a w poprzednim sezonie bijąc legendarny rekord Gerda Muellera, zdobywając 41 bramek w ciągu jednych rozgrywek.

Wiele z bramek, które zdobył, było niepośledniej urody. Dokładnie tak, jak tam sprzed ośmiu laty, kiedy Polak po kapitalnym przyjęciu piłki, w otoczeniu niemal całej obrony Freiburga, pięknym, technicznym lobem pokonał bramkarza "Breisgau-Brasilianer", jak nazywa się tę drużynę. 

Reklama

W ósmą rocznicę tego trafienia oficjalny profil Bundesligi przypomniał gola Polaka. Jak widać, Niemcy wciąż zachwycają się jego kunsztem, a przecież niemal co tydzień dostarcza im kolejnych bramek.

KK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje