Hiszpanie pieją z zachwytu, Lewandowski w centrum uwagi. To się nie mieści w głowie

Robert Lewandowski spotkanie z Deportivo Alaves zapamięta z pewnością na długo. Reprezentant Polski w pierwszej połowie w zaledwie 25 minut ustrzelił hattricka, dając prawdziwy popis skuteczności. "Duma Katalonii" za sprawą świetnej dyspozycji 36-latka wygrała wyjazdowy mecz 3:0 i odskoczyła w tabeli Realowi Madryt. Dziennikarze w Hiszpanii prześcigali się wręcz w zachwytach i komplementach dla "Lewego" i trudno im się dziwić.

Hiszpanie zachwycali się występem Roberta Lewandowskiego z Deportivo Alaves
Hiszpanie zachwycali się występem Roberta Lewandowskiego z Deportivo Alaves/Ion Alcoba Beitia/Getty Images/Getty Images

Lewandowski raz, Lewandowski dwa i wreszcie Lewandowski trzy. Świadkami nieprawdopodobnych scen w rywalizacji z Deportivo Alaves byli kibice. FC Barcelona już w 1. połowie trafiła do siatki trzy razy, a kapitan reprezentacji Polski dopisał na swoje konto kolejnego w karierze hattricka. Polak rozegrał połowę kompletną - ręce same składały się do oklasków.

Robert Lewandowski "wygrał" mecz Barcelonie. Niesamowity występ Polaka

"Lewy" świetnie wychodził na pozycje, był aktywny w pressingu, a do tego przede wszystkim biegał po boisku z uśmiechem na ustach. Ale kiedy wychodzi ci wszystko, to trudno się nie cieszyć. 36-latek strzelił trzy gole i zapisał się tym samym w historii Barcelony. Niewielu piłkarzy poza nim mogło pochwalić się więcej, aniżeli dwoma hattrickami w barwach "Blaugrany".

FC Barcelona w drugiej połowie nie strzeliła już żadnego gola, ale też nie musiała - mecz rozstrzygnęła po 45 minutach. A w hiszpańskich mediach zaroiło się momentalnie od zachwytów nad występem Roberta Lewandowskiego. "Azulgrana" tymczasem odskoczyła a tabeli ligowej Realowi Madryt, który zwyciężył w sobotę 2:0 z Villarrealem.

Real Madryt - Villarreal. Skrót meczu. WIDEO (Eleven Sports)/Eleven Sports/Eleven Sports

Lewandowski "opanował" hiszpańskie media. Toną w zachwytach nad Polakiem

Dziennikarze podkreślali, z jak wielką lekkością Polak notował w niedzielę kolejne trafienia. Dał prawdziwy popis skuteczności, której brakowało mu, chociażby w ubiegłej kampanii ligowej.

Robert Lewandowski (36 l.) dobrze się bawi i nadal świetnie radzi sobie przed bramką. Na Estadio Mendizorroza zaczął strzelanie w 8. minucie i potrzebował zaledwie 25 minut, aby zapisać na swoim koncie hattricka

~ relacjonowali występ Lewandowskiego dziennikarze "Mundo Deportivo"

"Lewandowski wyciąga młotek" - zatytułowali relację ze spotkania Deportivo Alaves z Barceloną dziennikarze redakcji "MARCA". Podkreślali przy tym, że o triumfie podopiecznych Hansiego Flicka zdecydowały "przegląd pola Pedriego, aktywność Raphinhy i skuteczność Lewandowskiego".

"Robert Lewandowski był gwiazdą meczu z Deportivo Alaves. Polak przełamał barierę 50 goli w La Liga, a jego forma pozwala wierzyć, że będzie ich o wiele więcej. Dzięki serii świetnych pod kątem wykończenia akcji po meczu z Deportivo Alaves mógł zabrać ze sobą piłkę" - zachwycali się "Lewym" żurnaliści portalu goal.com".

Hattrick w niedzielnym meczu pozwolił Lewandowskiemu odskoczyć rywalom w klasyfikacji najlepszych strzelców La Liga. Na koncie 36-latka jest już 10 trafień, a drugi w tym zestawieniu Ayoze Perez ma na koncie cztery gole mniej. Dopiero na 4. miejscu z pięcioma bramkami znajduje się Kylian Mbappe.