Reklama

Reklama

Franz Beckenbauer: Gdyby Gerd Mueller grał obecnie, strzeliłby dwa razy więcej goli

Robert Lewandowski pochwalić może się w obecnym sezonie Bundesligi kapitalną skutecznością strzelecką. Daje ona nadzieję nawet na pobicie rekordu wszech czasów ligi, należącego do Gerda Muellera, który w sezonie 1971/1972 strzelił 40 goli. Według Franza Beckenbauera jednak, gdyby "Bomber Der Nation" występował obecnie, strzelałby jeszcze więcej bramek.

"Lewy" po 20 kolejkach Bundesligi ma w dorobku 24 gole. Aby wyrównać wynik Muellera, potrzebuje w pozostałych 14 spotkaniach 16 bramek. To wynik pozostający w zasięgu Polaka, który pokazuje, że nieprzekraczalne granice dla niego nie istnieją.

Reklama

Wyczyny strzeleckie polskiego napastnika nieco deprecjonuje jednak Franz Beckenbauer. "Kaiser", który wraz z Muellerem występował w Bayernie i reprezentacji Niemiec, jest zdania, że był on o wiele lepszym napastnikiem, który trafił jednak na trudniejsze czasy.

- Gdyby grał obecnie, strzelałby dwa razy więcej goli. On zawsze był pilnowany przez co najmniej dwóch graczy, obecnie kryje się strefą, swoboda jest większa - uzasadniał. Co ciekawe, pytany o to, kto jego zdaniem wygrałby starcie pomiędzy współczesnym Bayernem a tym ze szczytowego okresu kariery Beckenbauera, ten wskazał na remis "z małym wskazaniem na mój Bayern".

TCReklama

Reklama

Reklama

Reklama