Flick już zdecydował. Jest komunikat FC Barcelona. Nie mogło być inaczej

Hansi Flick podjął już kluczową decyzję - znamy skład FC Barcelona na wyjazdowy mecz z Osasuną rozgrywany w ramach 8. kolejki La Liga. Robert Lewandowski - bez zaskoczenia - wystąpi w nim od pierwszej minuty. Niemiecki szkoleniowiec "Dumy Katalonii" jak dotąd nie odstawił Polaka od wyjściowej jedenastki w żadnych z oficjalnych spotkań. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 21.00.

Robert Lewandowski oraz Hansi Flick
Robert Lewandowski oraz Hansi Flick/JORGE GUERRERO / AFP / Swen Pförtner / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP/AFP

Robert Lewandowski notuje kapitalny początek sezonu w La Liga. Kapitan reprezentacja Polski w siedmiu dotychczasowych spotkaniach strzelił już siedem goli (dzięki czemu jest liderem klasyfikacji strzelców) i dołożył do tego także dwie asysty. A dziś będzie mógł powiększyć swój dorobek. Zagra bowiem od pierwszej minuty w meczu z Osasuną.

W linii ataku "Lewego" wspierać będą Pau Victor oraz Ferran Torres. Hansi Flick zadbał więc w końcu o odpoczynek Lamine'a Yamala. Za środek pola odpowiedzialni będą występujący ostatnio w roli defensywnego pomocnika Eric Garcia, a także Pablo Torre i Pedri. W bramce stanie rzecz jasna Inaki Pena  - obecnie pierwszy bramkarz FC Barcelona, a o dostępu do jego "szesnastki" strzec będzie kwartet - Jules Kounde, Pau Cubarsi, Sergi Dominguez i Gerard Martin.

La Liga. Skład FC Barcelona na mecz z Osasuną:

Inaki Pena - Jules Kounde, Pau Cubarsi, Sergi Dominguez, Gerard Martin - Eric Garcia, Pablo Torre, Pedri - Pau Victor, Robert Lewandowski, Ferran Torres

FC Barcelona jako jedyna ekipa w La Liga po siedmiu kolejkach ma na koncie komplet zwycięstw. Jeśli podopieczni trenera Hansiego Flicka wywiozą dziś trzy punkty z Pampeluny po ograniu Osasuny, wyrównają swój klubowy rekord, nawiązując do najlepszego w historii początku sezonu. Miał on miejsce w sezonie 2013/14, gdy ekipa prowadzona przez Garardo "Tatę" Martino w ośmiu premierowych kolejkach La Liga wywalczyła 24 punkty.

Nie będzie to jednak łatwe zadanie. Odnotujmy, że zawodnicy Osasuny w obecnej kampanii wciąż nie zaznali porażki przed własną publicznością.

Hansi Flick i Robert Lewandowski/AFP
Robert Lewandowski w barwach FC Barcelona/PAU BARRENA /AFP
FC Barcelona - Real Valladolid 7-0. SKRÓT. WIDEO (Eleven Sports)/Eleven Sports/Eleven Sports