Reklama

Reklama

FIFA The Best. Robert Lewandowski wybrany najlepszym piłkarzem 2021 roku

Robert Lewandowski drugi raz z rzędu zdobył nagrodę FIFA The Best dla najlepszego piłkarza na świecie. W czołowej trójce obok Polaka znaleźli się Leo Messi oraz Mohamed Salah. Snajper Bayernu Monachium znalazł się również w najlepszej jedenastce roku.

Robert Lewandowski został ogłoszony najlepszym piłkarzem minionego roku podczas uroczystej gali FIFA The Best, która odbyła się w poniedziałek w Zurychu. Polak, ponownie jak pozostali laureaci, nie stawił się osobiście w szwajcarskim mieście, lecz połączył się z prowadzącymi za pośrednictwem sieci.

FIFA The Best. Robert Lewandowski wybrany piłkarzem roku

Tym samym reprezentant Polski obronił tytuł sprzed roku, zostawiając w pokonanym polu gwiazdę PSG - Leo Messiego oraz Mohameda Salaha, którzy także znaleźli się w finałowej trójce.

Dla Roberta Lewandowskiego może to być forma "rewanżu" za plebiscyt Złotej Piłki, w którym zajął drugie miejsce, przegrywając z Argentyńczykiem. Wówczas jednak w głosowaniu brali udział wyłącznie dziennikarze. FIFA natomiast zbierała także głosy kapitanów i selekcjonerów reprezentacji narodowych oraz kibiców.

Reklama

Podczas gali przyznano także inne nagrody, między innymi dla najlepszej piłkarki roku (którą została Alexia Putellas) oraz wyłoniono najlepszą jedenastkę, w której oczywiście znalazło się miejsce dla Roberta Lewandowskiego

Kliknij TUTAJ, by zobaczyć zapis relacji na żywo z gali FIFA The Best

Nagrodzeni podczas gali FIFA The Best:

Nagroda specjalna w futbolu kobiecym - Christine Sinclair

Najlepsza bramkarka - Christiane Endler

Najlepszy bramkarz - Edouard Mendy

Nagroda im. Ferenca Puskasa (dla strzelca najładniejszej bramki): Erik Lamela

Nagroda FIFA Fair Play - reprezentacja Danii

Najlepszy trener/trenerka w futbolu kobiecym - Emma Hayes

Najlepszy trener w futbolu męskim - Thomas Tuchel

Najlepsi kibice - fani reprezentacji Dani i Finlandii

Najlepsza jedenastka kobiet - Endler - Bronze, Renard, Bright, Eriksson - Banini, Lloyd, Bonansea - Miedema, Marta, Morgan

Najlepsza jedenastka mężczyzn - Donnarumma - Alaba, Dias, Bonucci, Jorginho, Kante, De Bruyne, Ronaldo, Haaland, Lewandowski, Messi

Najlepsza zawodniczka roku - Alexia Putellas

Najlepszy zawodnik roku - ROBERT LEWANDOWSKI

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy