Reklama

Reklama

FIFA The Best. Robert Lewandowski najlepszy, ale nie u kibiców

Robert Lewandowski został wybrany najlepszym piłkarzem na gali FIFA The Best. Docenili go jednak przede wszystkim trenerzy, kapitanowie drużyn narodowych i przedstawiciele mediów. Głosy internautów zgarnął w głównej mierze inny zawodnik.

W plebiscycie FIFA  głosy oddają kibice, kapitanowie reprezentacji, selekcjonerzy drużyn narodowych oraz dziennikarze. Ostatecznie w ogólnym głosowaniu pierwsze miejsce zajął kapitan kadry Polski Robert Lewandowski. 

FIFA The Best. Robert Lewandowski najlepszy, ale nie u kibiców

Robert Lewandowski zyskał największe uznanie w oczach kapitanów drużyn, trenerów oraz przedstawicieli mediów. Jednak w samym głosowaniu kibiców zwyciężył Lionel Messi. Wybór internautów był jednoznaczny: aż 708 tysięcy głosów przypadło Argentyńczykowi. Na Mohameda Salaha głosowało 528 tys., a Polak zebrał 353 tys. głosów.

Reklama

Jeśli chodzi o trenerów, prawo głosu miał również były już selekcjoner kadry Polski Paulo Sousa. Jak się okazuje, na pierwszym miejscu swojej listy umieścił Roberta Lewandowskiego.

FIFA The Best. Leo Messi nie głosował na Lewandowskiego

Jako kapitan Egiptu głosował również nominowany wraz z "Lewym" Mohamed Salah. Umieścił on Polaka na trzeciej pozycji, za Jorginho i Lionelem Messim. Natomiast sam Argentyńczyk w ogóle nie uwzględnił Polaka na swojej liście. 

Z kolei Cristiano Ronaldo pięć punktów przyznał właśnie Robertowi Lewandowskiemu. Na drugim miejscu umieścił N’Golo Kante, a na trzecim Jorginho.

W sumie Lewandowski otrzymał 48 punktów, Messi - 44, a Mo Salah - 39. 

Czytaj także: Robert Lewandowski zbiera gratulacje z całego świata

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama