Reklama

Reklama

Fatalne wieści dla Lewandowskiego? Boniek ujawnia

Złota Piłka dla Lewandowskiego? - Życzę Robertowi, żeby wygrał, ale słyszę, że są inne opcje. Zobaczymy, co z tego wyjdzie - powiedział Zbigniew Boniek w studiu Ligi Mistrzów Polsatu Sport.

Kończy się powoli rok kalendarzowy, więc coraz głośniej mówi się o kolejnym plebiscycie Złotej Piłki. W gronie kandydatów do zwycięstwa jest Robert Lewandowski, chociaż zdaniem wiceprezydenta UEFA Polak niekoniecznie musi sięgnąć po to trofeum.

Wszystkie skróty Ligi Mistrzów online w Interia Sport - ZOBACZ!

Złota Piłka. Tylko Lewandowski, ale...

- Jeżeli mają decydować walory czysto piłkarskie, to nikt oprócz Roberta Lewandowskiego nie powinien zdobyć Złotej Piłki. Powinno się brać pod uwagę to, co samemu się osiągnęło na boisku oraz wspólnie z drużyną. Moi ludzie mówią mi, że może wygrać ktoś inny. Ten, który jest uważany za najlepszego piłkarza na świecie - podkreśla Boniek.

Reklama

- Plebiscyt jest dla dziennikarzy, dla mediów. Zawsze działy się różne akcje polityczne. Nawet w 1982 roku, kiedy zająłem trzecie miejsce, to do dzisiaj zastanawiam się, dlaczego byłem trzeci. Wygrał Paolo Rossi, a drugi był Alain Giresse, który w tamtym roku nic specjalnego nie zrobił, nie strzelał goli i przegrał nawet z Polską mecz o trzecie miejsce - przypomina były prezes PZPN.

- Dzisiaj w dużo większym stopniu polityka wchodzi do piłki. Życzę Robertowi, żeby wygrał, ale słyszę, że są inne opcje. Zobaczymy, co z tego wyjdzie - skwitował Boniek.

Czytaj więcej na Polsasport.pl

KN, Polsat Sport

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje