Reklama

Reklama

Euro 2020. Raymond Domenech: Kluczowe starcie ze Słowacją. "Lewy" nie będzie królem strzelców

Według byłego trenera m.in. reprezentacji Francji Raymonda Domenecha Robert Lewandowski nie zostanie królem strzelców najbliższego Euro. W wywiadzie udzielonym dla serwisu WP Sportowe Fakty ekspert mówił ponadto o losach Francuzów i Polaków w turnieju. Co ciekawe przyznał też, że chętnie znalazłby się na miejscu Paulo Sousy.

Raymond Domenech to zasłużony dla francuskiego futbolu szkoleniowiec. Obecny ekspert "L'Equipe" w przeszłości przez lata prowadził najpierw młodzieżową reprezentację Francji, a później także drużynę seniorską "Les Bleus". Pod jego wodzą Francuzi sięgnęli po wicemistrzostwo świata w 2006 roku. Ze stanowiska selekcjonera odszedł po nieudanym mundialu w 2010 roku.

Tuż przed startem Euro 2020 portal WP Sportowe Fakty opublikował wywiad z Domenechem. W rozmowie z dziennikarzem Piotrem Koźmińskim Francuz podzielił się kilkoma uwagami odnoszącymi się do najbliższych mistrzostw Europy.

Reklama

Paulina Czarnota-Bojarska zaprasza na codzienny program o Euro - Oglądaj teraz!

Francja będzie bardzo mocna

Według Domenecha Francja jest faworytem do sięgnięcia po tytuł mistrza "Starego Kontynentu". Jak podkreślił, "Trójkolorowi" są w stanie - spośród 26 graczy - wystawić dwie równorzędne drużyny, które w obu przypadkach walczyłyby o końcowy triumf.

Były selekcjoner stwierdził także, że decyzja Didiera Deschampsa o ponownym włączeniu do kadry Karima Benzemy jak najbardziej broni się pod względem sportowym, choć wyraził też pewne wątpliwości, czy nie zaważy ona na atmosferze w drużynie.

Raymond Domenech: Lewandowski nie będzie królem strzelców

Według Domenecha królem strzelców turnieju zostanie wspomniany Benzema, Kylian Mbappe lub Romelu Lukaku. Nie widzi on jednak w tej roli Roberta Lewandowskiego. Choć ekspert "L'Equipe" jest fanem "Lewego", to zwraca uwagę, że bez odpowiedniego wsparcia ze strony kolegów z drużyny nie będzie on w stanie sięgnąć po laur najlepszego snajpera.

Podkreślił, że Polska może przy tym grać w turnieju krótko, ponieważ nie ma gwarancji wyjścia z grupy, a to zaważyłoby na okazjach do strzelenia gola dla Lewandowskiego. Zdaniem Domenecha każda z drużyn grupy E ma szanse na awans.

Co ciekawe, szkoleniowiec nie ukrywał, że chętnie znalazłby się na miejscu Paulo Sousy. 

Relacja audio z każdego meczu Euro tylko u nas - Słuchaj na żywo!

Euro 2020. Dla Polaków najważniejszy mecz otwarcia

Dla Polaków kluczowe ma być pierwsze starcie ze Słowacją, w którym oprócz punktów będą oni mogli zdobyć odpowiednią "budowę mentalną".

PaCze

Dowiedz się więcej na temat: Raymond Domenech | Robert Lewandowski | Euro 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje