Partner merytoryczny: Eleven Sports

Dobitna deklaracja Lewandowskiego po spotkaniu. Decyzja została podjęta

Robert Lewandowski po meczu z Francją deklarował, że cały czas chce grać dla reprezentacji Polski i nie żegna się z kadrą. - Cały czas czuję w sobie ogień i dopóki go mam, to będę z uśmiechem i dumą reprezentował nasz kraj - powiedział po meczu Lewandowski. Wcześniej ogłoszenie reprezentacyjnej kariery ogłosił Kamil Grosicki. Z podobnym zamiarem nosi się Wojciech Szczęsny.

Robert Lewandowski i Kamil Grosicki
Robert Lewandowski i Kamil Grosicki/Getty Images

Euro 2024 było ostatnim turniejem dla Kamila Grosickiego. Wcześniej podobną deklarację składał Wojciech Szczęsny, ale teraz zastanawia się nad swoją przyszłością. Być może zobaczymy go jeszcze w narodowych barwach.

O to, czy podobne myśli nie przechodzą przez głowę Robertowi Lewandowskiemu, kapitan naszej kadry był pytany po meczu.

- Powiedziałem na konferencji, że cały czas ogień w sobie czuję i dopóki go mam, to będę z uśmiechem i dumą reprezentował nasz kraj. Mi też czasami jest ciężko, nie wszystko idzie po naszej myśli. Na końcu też jesteśmy ludźmi, też popełniamy błędy, ale nie chcemy się poddawać i odpuszczać. Nasza ambicja jest zawsze duża, jeśli chodzi o reprezentację Polski - zadeklarował kapitan reprezentacji Polski.

Robert Lewandowski: Graliśmy z bardzo dobrym zespołem

Lewandowski ocenił też przebieg spotkania i sytuację w grupie.

- Graliśmy z bardzo dobrym zespołem. Z perspektywy czasu można sobie analizować. Szkoda, że w pierwszym meczu nie zdobyliśmy przynajmniej punktu. Wtedy inaczej też się gra, inaczej pewnie wyszlibyśmy na Austrię - mówił napastnika. 

- Dostaliśmy duże wsparcie kibiców. Taki mecz z taką drużyną, przy takim dopingu, to było dla nas coś pięknego - dodał, dziękując kibicom.

W ostatnim meczu na Euro 2024 reprezentacja Polski zremisowała 1:1 z Francją, zdobywając pierwszy punkt na mistrzostwach. Niestety, zajęliśmy ostatnie miejsce w grupie i żegnamy się z turniejem.

Z Signal Iduna Park w Dortmundzie Wojciech Górski, Interia

Reprezentacja Polski/OZAN KOSE / AFP/AFP
Robert Lewandowski, Kacper Urbański, Kamil Grosicki/Andrzej Iwańczuk/Reporter/East News
Robert Lewandowski/Foto Olimpik/REPORTER/East News
Gramy Dalej. Oceny dla Łukasza Skorupskiego. Długa dyskusja ekspertów. WIDEO/INTERIA.TV/INTERIA.TV
INTERIA.PL

Więcej na ten temat

Zobacz także

Sportowym okiem