Reklama

Reklama

Były snajper Bayernu zachwycony Lewandowskim

Wyrównanie rekordu Gerda Muellera i zdobycie 40 bramek w jednym sezonie Bundesligi sprawiło, że Robert Lewandowski już na stałe zapisał się w historii niemieckiego futbolu. Były snajper Bayernu Monachium Roy Makaay przyznał, że panowało powszechne przekonanie, że do osiągnięcia Muellera trudno będzie się nawet zbliżyć, a Polak zdołał je wyrównać. I nie powiedział ostatniego słowa.

Roy Makaay, który sam strzelał mnóstwo bramek dla Bayernu, przypomina sobie, że kiedyś i o nim mówiono, że może zbliżyć się do rekordu Muellera, kiedy strzelił sześć bramek w trzech meczach. - Niektórzy zadawali sobie pytanie, czy Makaay pobije rekord? Jednak uwierzcie mi, trudno było w ogóle zbliżyć się do tych liczb. A Lewandowski to zrobił i to mimo pauzy z powodu kontuzji! Bardzo mnie to cieszy - powiedział Holender w rozmowie z Kerrym Hau z portalu "Spox.com".

Makaay podkreślił, że to nie jest pierwszy raz, kiedy Lewandowski udowodnił, że jest znakomitym piłkarzem. - Dla mnie to w tej chwili najlepsza i najpełniejsza "9" na świecie - ocenił były napastnik Bayernu Monachium.

Lewandowski w starciu z Freiburgiem zdobył 40. bramkę w tym sezonie Bundesligi i wyrównał legendarny rekord Muellera. Przed nim jednak jeszcze jedno spotkanie i szansa, by zostać samodzielnym rekordzistą. Byłoby to wydarzenie tym większe, że Polak stracił kilka spotkań przez kontuzję, a mimo to strzelał jak na zawołanie. Z drugiej strony, kto ma bić rekordy, jak nie najlepsza "9" świata?

KK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL