Reklama

Reklama

Bundesliga. Robert Lewandowski w najlepszej "11" kolejki według "Kickera"

Robert Lewandowski znalazł się w najlepszej "11" 14. kolejki Bundesligi, opracowanej przez dziennikarzy "Kickera". Dla Polaka to już szóste takie wyróżnienie w tym sezonie.

Nikt inny nie był w "jedenastce" kolejki równie często w tym sezonie. Pięciokrotnie znalazł się w niej Hiszpan Angelino z RB Lipsk. Lewandowski cztery razy uznany został też za najlepszego piłkarza kolejki, ale tym razem wyróżnienie to spotkało francuskiego pomocnika SC Freiburg Baptiste'a Santamarię.

Reklama

Kapitan reprezentacji Polski w dotychczasowych 14 kolejkach zdobył 19 bramek. Jeśli utrzyma tę średnią, pobije rekord 40 ligowych trafień w jednym sezonie, należący od sezonu 1971/72 do Gerda Muellera.

"Rekord Gerda Muellera upadnie w tym sezonie. Jestem przekonany, że on (Lewandowski - przyp. red.) poprawi to osiągnięcie" - powiedział były reprezentant Niemiec, 59-letni Lothar Matthaeus na antenie telewizji Sky.

Najlepszy dotychczas wynik Polaka to 34 trafienia w rozgrywkach 2019/20, za to jeszcze nigdy nie miał 19 goli po 14 kolejkach. Mueller był od niego lepszy pod tym względem - miał 20 bramek na tym etapie, ale w sezonie 1968/69, który zakończył z 30 trafieniami.

Lewandowski w grudniu zwyciężył w plebiscycie FIFA na najlepszego piłkarza na świecie w 2020 roku, wyróżniony został także m.in. przez "The Guardian". W poniedziałek swoją drużynę roku ogłosił francuski dziennik "L'Equipe", w której Polaka również uwzględniono, podobnie jak czterech innych zawodników Bayernu.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!Dowiedz się więcej na temat: Bayern Monachium

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL