Reklama

Reklama

Bundesliga. Lothar Matthaeus: To najlepszy rok w historii Bayernu Monachium

Lothar Matthaeus podsumował dla "Sky Sports" rok 2020 w wykonaniu Bayernu Monachium. Były reprezentant Niemiec nie ma wątpliwości: to najlepsze dwanaście miesięcy w dotychczasowej historii klubu, na których cieniem kładzie się jednak brak nagrody Trenera Roku dla architekta sukcesu - Hansiego Flicka.

Drużyna Roberta Lewandowskiego zakończyła sezon 2019/2020 z mistrzostwem kraju, Pucharem i Superpucharem Niemiec oraz triumfem w Lidze Mistrzów i Superpucharze Europy. Kapitalna w jej wykonaniu była także pierwsza połowa sezonu 2020/2021, w której nie zwalnia ona tempa, pozostając w grze o wszystkie trofea.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Reklama

Sprawdź!

- To był najlepszy rok w 120-letniej historii klubu. To, co osiągnęła drużyna stawia w cieniu wielki zespół z lat 70. ubiegłego wieku czy szczytowy okres Juppa Heynckesa - ocenił Lothar Matthaeus, którego zdaniem kluczem do sukcesu było zatrudnienie Hansiego Flicka.

- Żaden trener w Bundeslidze nie miał takiego wpływu na zespół. Zadziwiające jest, że udało mu się tak odmienić ekipę w ciągu zaledwie jednego roku - dodawał, podkreślając, że brak tytułu Trenera Roku dla Niemca jest małym skandalem.

- Jestem poirytowany, że nie otrzymał nagrody. Pięć trofeów i wspaniały styl jego zespołu sprawiają, że zasłużył na wyróżnienie tak samo, jak Robert Lewandowski - podsumował.

TC

-----------------------------------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych - kliknij

 Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment.

Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje