Bundesliga. Lewandowski najskuteczniejszym Polakiem w ligach zagranicznych

Robert Lewandowski nie do zatrzymania! W sobotnie popołudnie pobił kolejny rekord. Zdobywając trzy gole w meczu z Eintrachtem Frankfurt, został najskuteczniejszym polskim strzelcem w ligach zagranicznych.

Do tej pory najlepsze osiągnięcie należało do Krzysztofa Warzychy. W latach 1990-2004 strzelił dla Panathinaikosu Ateny 244 gole. Snajperski festiwal rozpoczął, gdy Lewandowski był dwuletnim dzieckiem.

Teraz "Lewy" pięknie pozdrowił rodaka, którego przez lata oklaskiwał jako chłopiec. Rekord Warzychy pobił już w pierwszej połowie ligowej potyczki z Eintrachtem Frankfurt. Potrzebował na to dokładnie 26 minut.

Po trafieniach Polaka Bayern prowadził już wówczas 2-0. Dla RL9 były to bramki numer 244 i 245 w Bundeslidze. Po przerwie dołożył kolejnego gola, kompletując hat-tricka.

Na swój dorobek pracował od 2010 roku. Przez pierwsze cztery lata w barwach Borussii Dortmund. Dla BVB trafił 73 razy, pozostałe "skalpy" zbierał już jako snajper Bayernu.

W ekstraklasie Niemiec Lewandowski jest obecnie liderem klasyfikacji strzelców. Bramkarzy rywali pokonywał w tym sezonie 10 razy. Drugi w zestawieniu Andrej Kramarić z Hoffenheim traci do niego cztery bramki.