Reklama

Reklama

Seria DTM. Robert Kubica ósmy w ostatnim dniu testów

Czwartek był ostatnim dniem testów serii DTM na torze Nuerburgring z udziałem Roberta Kubicy. Polak w dwóch sesjach zajął szóste i siódme miejsce. W zbiorczych wynikach był ósmy. W porannej sesji osiągnął swój najlepszy czas podczas wszystkich czterech dni testów - 1:19.493.

Kubica przygotowuje się do skróconego sezonu serii DTM, który wystartuje w lipcu. Polak zasiada za kierownicą BMW M4 w barwach Orlen Team Art.

Polski kierowca brał udział w czterodniowych testach na niemieckim torze Nuerburgring. W czwartek, który był ostatnim dniem, Kubica był ósmy.

W porannej sesji Polak zajął szóste miejsce. Najszybsze okrążenie przejechał w 1:19.493, co było jego najlepszym czasem podczas całych testów. Zwycięzca Rene Rast był szybszy o 0,465 s. Osiągnął czas 1:19.028.

W sesji popołudniowej Kubica nie był już tak szybki. Pojechał powyżej minuty i 20 sekund, notując najlepsze okrążenie w czasie 1:20.188, co dało mu siódmą pozycję. Najlepszy znowu okazał się Rast, który był jednak odrobinę wolniejszy niż rano. Najlepsze jego osiągnięcie to 1:19.290.

Popołudniu na torze pojawiło się kilku nowych kierowców i ostatecznie czas Kubicy okazał się ósmym czasem dnia. Najlepszy okazał się Rast, który najlepszy czas osiągnął w porannej sesji.

Reklama

Sezon serii DTM ma się rozpocząć 10 lipca na belgijskim torze Spa. Kalendarz zawiera 10 weekendów, a ostatni wyścig ma odbyć się w Niemczech, na torze Hockenheim.

Organizatorzy będą oczywiście ściśle przestrzegać reżimu sanitarnego. Wyścigi będą odbywać się bez udziału kibiców, a kierowcy w każdy dzień weekendów wyścigowych mają przechodzić testy na obecność koronawirusa.

Wyniki czwartego, ostatniego dnia testów:

1. Rene Rast (Niemcy) Audi RS 5                   1.19,028

2. Timo Glock (Niemcy) BMW R5                     1.19,193

3. Jonathan Aberdein (RPA) BMW R5                 1.19,230

...

8. Robert Kubica (Polska/ Orlen Team ART) BMW M5 1.19,493

MP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy