Reklama

Reklama

Seria DTM. Robert Kubica dziewiąty w pierwszym dniu testów

W poniedziałek na niemieckim torze Nuerburgring rozpoczęły się czterodniowe testy serii DTM. W pierwszym dniu Robert Kubica zajął dziewiąte i siódme miejsce w dwóch sesjach. W zbiorczych wynikach z całego dnia uplasował się na ostatniej, dziewiątej pozycji.

W poniedziałkowych testach wzięło udział dziewięciu kierowców. Zachowano oczywiście obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Każda ekipa była w osobnym garażu, a mechanicy pracowali w maseczkach.

Testy trwały od godziny 9. Przed 10 na torze pojawił się Kubica. Dla naszego kierowcy był to długo wyczekiwany, debiutancki występ na torze, już w randze oficjalnego zawodnika zespołu Orlen Team Art w serii DTM.

Polak zasiadł za kierownicą BMW M4. Był to jego pierwszy występ za kierownicą samochodu DTM od 2013 roku. Przed testami zdradził, jak od tego czasu zmieniła się ta seria.

Reklama

W porannej sesji zanotował czas 1:20.519. Był to jego najlepszy czas tego dnia, ale znalazł się na ostatnim miejscu. Najlepszy okazał się Phillip Eng. Austriak najszybsze okrążenie przejechał w czasie 1:19.204, co dało mu miano najszybszego kierowcy pierwszego dnia testów. 

Kubica wrócił na tor po ponad dwóch godzinach przerwy, ok. 14:30. Ponad godzinę później osiągnął swój najlepszy czas w popołudniowej sesji - 1.20.920. Dało mu to jednak siódme miejsce. Najszybszy był Mike Rockenfeller, który przejechał okrążenie w czasie 1:19.836.

W poniedziałek Kubica przejechał 123 okrążenia. Testy potrwają do czwartku. W kolejnych dniach Kubica też planuje pojawić się na torze.

Czołówka pierwszego dnia:

1. Philipp Eng (BMW M4) 1.19,204

2. Robin Frijns (Audi R5) 1.19,214

3. Ferdinand von Habsburg (Audi R5) 1.19,311

...

9. Robert Kubica (BMW M4) 1.20,5019

MP

Dowiedz się więcej na temat: DTM | Robert Kubica | seria dtm | wyścigi DTM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama