Reklama

Reklama

Robert Kubica może wystartować w serii NASCAR?

Część planów Roberta Kubicy na kolejny sezon sportów motorowych jest już znana. Polak zostaje w zespole Alfa Romeo Racing Orlen w Formule 1. Krakowianin nie ma zamiaru na tym poprzestać, a media spekulują na temat jego planów.

Kubica i jego główny sponsor PKN Orlen potwierdzili w grudniu, że Polak w sezonie 2021 będzie pełnił dotychczasową rolę kierowcy rezerwowego, testowego i rozwojowego w F1.

Reklama

Jak donosi serwis powrotroberta.pl, polski kierowca nie ma zamiaru na tym poprzestać i już rozgląda się za możliwościami startów w innych seriach wyścigowych. W grę wchodzi przede wszystkim powrót do rajdów WRC.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Według nieoficjalnych doniesień Kubica miałby też wziąć udział w kilku innych treningach i jazdach pokazowych, raczej w gościnnej, niż stałej roli. Jednymi z zawodów, do których przymierzany jest Polak, jest słynna Daytona 500 w serii NASCAR.

Wyścig najpopularniejszej w Stanach Zjednoczonych serii wyścigowej na torze Daytona International Speedway ma odbyć się już w lutym. Ewentualny występ Kubicy wiązałby się z szybkim wylotem do USA i odbyciem przynajmniej kilku jazd testowych.

MR

Dowiedz się więcej na temat: Robert Kubica | nascar | F1 | Daytona 500

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje