Reklama

Reklama

Robert Kubica: Mam bojowe plany, musimy usiąść i pogadać

Robert Kubica udzielił wypowiedzi po prezentacji bolidu Alfa Romeo Orlen Team w Warszawie. Polski kierowca odniósł się do zmian, jakie zaszły w nadchodzącym nowym sezonie Formuły 1, a także do roli, jaką ma do spełnienia w nowej edycji zmagań F1.

- Myślę, że niewiele to zmieni, ale z punktu widzenia widza podobało mi się to, co mieliśmy dotychczas, to było w DNA Formuły 1. Kwalifikacje zawsze były w soboty i dziwnie będzie je śledzić w piątki - powiedział Robert Kubica o pomyśle sobotnich wyścigów sprinterskich.

Wyścigi sprinterskie mają pojawić się w F1 już w 2021 roku i zastąpić część tradycyjnych kwalifikacji. W pierwotnych planach zakładano formułę wyścigu z odwróconą kolejnością startową. Zaprzeczył jednak temu szef serii Stefano Domenicali.

- Moje plany przedstawiają się bojowo. Zaczęło się sporo dziać, póki co poza torem. Niedługo będę na torze w obydwu kategoriach. Na pewno będzie to pracowity rok. Z jednej strony pandemia wpływa na kalendarze, ale pracy nie jest mniej - mówił Kubica dla TVP Sport.

Reklama

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Już w trakcie prezentacji Kubica podkreślał wagę wydarzenia, jakim była światowa premiera bolidu F1 w Polsce. - Myślę, że to nie tylko dla mnie szczególny dzień, ale też dla każdego kibica motorsportu - stwierdził krakowianin.

Kubica nie narzekał na pozycję rezerwowego. - Plusem mojej pozycji w ARRO jest to, że mogę jeździć  bolidami F1, a minusem to, że muszę patrzyć, jak inni się ścigają. Nie ode mnie zależy, ile w tym roku będę jeździł, ale zmiany formatu weekendu wyścigowego nie pomagają. Musimy usiąść i pogadać o mojej roli - powiedział Robert Kubica.

36-latek przyznał, że nie będzie prosto sprostać wszystkim wymogom. - Sprostanie wymogom "baniek" covidowych nie jest łatwe, ale to jedyny sposób by móc rywalizować. Mam nadzieję, że kiedyś będziemy w stanie ponownie powitać kibiców i robić to, co w ubiegłym roku - mówił Robert Kubica na konferencji prasowej po prezentacji bolidu.

MR 

Reklama