Reklama

Reklama

Formuła 1. Williams wydał oświadczenie na temat samochodu Roberta Kubicy

Wygląda na to, że Robert Kubica wystartuje w niedzielnym Grand Prix Azerbejdżanu. Williams wydał oświadczenie, w którym zapewnia, że mechanicy zdążą doprowadzić do ładu samochód Polaka rozbity w czasie sobotnich kwalifikacji.

W komunikacie zespół Polaka zapewnia, że samochód Kubicy zostanie naprawiony przed niedzielnym wyścigiem.

"Pracujemy nad naprawą przodu auta Roberta. Mamy części zamienne dla wszystkich uszkodzonych elementów" - czytamy w komunikacie Williamsa.

Zespół wyjaśnia, że trzeba będzie wymienić przednie skrzydło, ale także popracować nad hamulcami i systemem sterującym w samochodzie Polaka.

Kubica miał pecha w kwalifikacjach. Zakończył je na ostatnim, 20. miejscu, w dodatku rozbił samochód. Tuż przed końcem Q1 nie zmieścił się w zakręcie ósmym - zahaczył o ścianę lewym kołem, po chwili wbił się w barierkę.

Reklama

Polak został zabrany z toru samochodem medycznym, ale nic poważnego mu się nie stało. Samochód Williamsa został mocno uszkodzony i nie było wiadomo, czy uda się go naprawić przed niedzielnym wyścigiem.

Po wypadku Kubicy kwalifikacje zostały przerwane na kilkanaście minut. Drugi z kierowców Williamsa, Russell, zakończył je na 19. miejscu. Wygrał Valtteri Bottas z Mercedesa.

DG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje