Reklama

Reklama

F1. Robert Kubica weźmie udział w treningu przed GP Hiszpanii

Robert Kubica znowu zasiądzie w bolidzie F1. Polak wystąpi w piątkowym treningu przed Grand Prix Hiszpanii, a w przyszłym tygodniu będzie testował nowe opony.

Kubica jest kierowcą testowym zespołu Alfa Romeo Racing Orlen. Zespół poinformował dziś, że Kubica wystąpi 7 maja na treningu przed GP Hiszpanii. Zastąpi Kimiego Raikkonena. 

To nie wszystko. W przyszłym tygodniu Polak ponownie zasiądzie za kierownicą bolidu. Weźmie udział w dwudniowych testach. Alfa Romeo Racing Orlen sprawdzać będzie 18-calowe opony na 2022 rok.

- Nie mogę się doczekać powrotu do bolidu. Ostatni raz jeździłem C41 w Barcelonie w lutym. Chcę się przekonać jak poprawił się samochód od tamtego czasu - zarówno pod względem ulepszeń, jak i zrozumienia pakietu przez zespół - powiedział Kubica, cytowany przez oficjalną stronę Alfa Romeo Racing Orlen.

Reklama

- Prowadzenie samochodu Formuły 1 jest zawsze wyjątkowym doświadczeniem i nie mogę się doczekać, aby przyczynić się do wysiłku zespołu w walce na środku pola. Również jazda na nowych 18-calowych oponach będzie ciekawym doświadczeniem i pierwszym smakiem nowego świata, który pojawi się w przyszłym roku - dodał Polak.

MP

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL