Reklama

Reklama

ELMS. Znakomita seria teamu Kubicy przerwana! Zadecydowała kara

Team WRT, którego kierowcą jest Robert Kubica, nie wygrał kolejnego z rzędu wyścigu serii ELMS. Tym razem belgijska ekipa znalazła się na 5. miejscu, a walkę o podium zdecydowanie utrudniła pięciosekundowa kara.

Team WRT nie dał szans swoim rywalom w dwóch pierwszych rundach obecnego sezonu ELMS. Belgijski zespół błyskawicznie stał się jednym z faworytów do wygrania mistrzostwa, jednak dziś nie udało się kontynuować zwycięskiej serii. 

Finalne Ye Yifei, Robert Kubica oraz Louis Deletraz uplasowali się na 5. pozycji, a wyścig 4H Paul Ricard padł łupem G-Drive Racing. 

ELMS. Robert Kubica i spółka bez wygranej! 5. lokata teamu WRT

Zawody rozpoczęły się jednak bardzo dobrze dla Teamu WRT. Ye Yifei szybko objął prowadzenie i dzięki dobremu tempu wyścigowemu zdobył pewną przewagę nad Romanem Rusinowem z G-Drive.

Sprawa skomplikowała się jednak po wypadku ekipy Inter Europol Competition, przez który doszło do neutralizacji na torze. Po niespełna godzinie i 40 minutach do pojazdu wsiadł Robert Kubica. 

Team WRT zdecydował się wcześniej zjechać do alei serwisowej, jednak polski kierowca nadrobił stratę i po kolejnych 40 minutach - jako lider - zjechał na pit-stop. 

Jako kolejny miejsce za kierownicą zajął Deletraz i nie zdołał utrzymywać prowadzenia. Belgijski zespół został bowiem ukarany pięciosekundową karą za błąd Ye na początku zawodów. Szwajcar musiał odbyć ją podczas kolejnego pobytu w alei serwisowej. 

Reklama

ELMS. Kolejna neutralizacja! Pożar pojazdu Teamu Virage

Szanse na osiągnięcie dobrego wyniku diametralnie spadły. Pod koniec wyścigu doszło do kolejnej neutralizacji. Na torze zapalił się bowiem pojazd Teamu Virage. 

Wyniki klasy LMP2: 

PA

Dowiedz się więcej na temat: Robert Kubica | Team WRT

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje