Reklama

Reklama

ELMS. Zespół Roberta Kubicy - Team WRT wygrał wyścig w Barcelonie

Louis Deletraz, Robert Kubica oraz Yifey Ye z Teamu WRT okazali się najlepsi podczas pierwszej rundy serii ELMS i wygrali wyścig w Barcelonie. Krakowianin pojawił się w pojeździe jako trzeci i pewnie utrzymał wygraną belgijskiej drużyny.

Team WRT zajął drugie miejsce we wczorajszych kwalifikacjach przez wyścigiem w Barcelonie. Barwy zespołu reprezentował Louis Deletraz i Szwajcar również dziś rozpoczął zawody jako pierwszy. 

23-latek rozpoczął wyścig bardzo dobrze i po zaledwie kilku okrążeniach dogonił Romana Rusinova z temu G-Drive Racing. Deletraz nie dał się wypchnąć z toru i po chwili pewnie wyprzedził Rosjanina. 

Po ponad godzinie kolejny w pojeździe pojawił się Yifey Ye i 20-latek również pewnie radził sobie na torze. Udało mu się zwiększyć przewagę nad rywalami, którą do końca zawodów utrzymał Robert Kubica.

Reklama

Krakowianin spędził w pojeździe nieco ponad 40 minut. 

Team WRT wygrał pierwszą rundę ELMS! Sukces Kubicy, Deletraza i Ye!

Zawodnicy i mechanicy Teamu WRT nie popełniali błędów i również bardzo sprawie wychodziły im zjazdy do alei serwisowej oraz zmiany kierowców.

W klasie LMP3 triumfował zespół Cool Racing, a w LM GTE Iron Lynx. Na torze mogliśmy oglądać jeszcze jednego polskiego zawodnika. Zespół EuroInternational z Mateuszem Kaprzykiem zajął 11. miejsce (klasa LMP3).

Kolejna runda serii ELMS odbędzie się w Austrii pomiędzy 15 a 16 maja. Zawodnicy będą rywalizowali na torze Red Bull Ring. 

Wyniki:

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

PA

Dowiedz się więcej na temat: Team WRT | Robert Kubica | European Le Mans Series

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje