Reklama

Reklama

ELMS. Zespół Roberta Kubicy - Team WRT wygrał wyścig w Austrii

Team WRT wygrał kolejny wyścig w tym sezonie ELMS! Robert Kubica, Lucas Deletraz oraz Ye Yifei świetnie spisali się na deszczowym Red Bull Ringu i w samej końcówce zawodów zapewnili sobie zwycięstwo po znakomitym wyprzedzeniu w wykonaniu szwajcarskiego kierowcy.

Warunki pogodowe utrudniały dziś rywalizację na Red Bull Ringu i podczas wyścigu dochodziło dziś do wielu kontaktów pomiędzy pojazdami. 

Jako pierwszy z Teamu WRT miejsce w pojeździe zajął Ye Yifei, który początkowo nie spisywał się najlepiej, lecz finalnie tempo wyścigowe belgijskiej drużyny okazało się dobre i chiński zawodnik po kilku manewrach wyprzedzania awansował na drugą lokatę. 

Yifei spędził w pojeździe niemal jedną godzinę i 40 minut, a jako drugi w bolidzie zameldował się Robert Kubica. Krakowianin świetnie poradził sobie w trudnych warunkach. Na torze zaczęło padać coraz mocniej, co skutkowało wieloma kolizjami. Polski kierowca skutecznie dublował rywali i utrzymywał dobre tempo. 

Kolejna zmiana nastąpiła w końcówce wyścigu. Za kierownicę pojazdu wskoczył Louis Deletraz, a jego misją było objęcie prowadzenia. Team WRT nadal znajdował się bowiem na drugim miejscu. 

ELMS. Team Roberta Kubicy z kolejnym triumfem!

Reklama

Szwajcar po kilku okrążeniach w końcu dopiął swego i wyprzedził rywala z G-Drive Racing, dając przy tym drugą wygraną Teamowi WRT w tym sezonie ELMS. 

Wyniki klasy LMP2: 

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

PA


Dowiedz się więcej na temat: Team WRT | Robert Kubica

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje