Reklama

Reklama

ELMS. Louis Deletraz: Obawiałem się współpracy z Kubicą

- Szczerze mówiąc, na samym początku trochę się bałem, kiedy powiedziano mi, że będę w zespole z Robertem Kubicą - powiedział zespołowy partner polskiego kierowcy Louis Deletraz, w rozmowie z portalem "Motorsport". Szwajcar przyznał, że obawiał się współpracy z byłym kierowcą Formuły 1, lecz finalnie ta układa się bardzo dobrze.

Robert Kubica w obecnym sezonie występuje w serii wyścigów długodystansowych European Le Mans Series. Krakowianin dołączył do teamu WRT, a jego klubowymi partnerami są Louis Deletraz oraz Ye Yifei.

Zespół świetnie spisał się w czasie pierwszej rundy obecnego sezonu i wygrał wyścig na torze w Barcelonie. 

Podczas wyścigu Kubica zajął miejsce w pojeździe jako trzeci. Pierwszy przejazd w czasie zawodów jak i podczas kwalifikacji zaliczył Deletraz, który przyznał, że początkowo obawiał się współpracy z Kubicą. 

Reklama

Deletraz obwiał się współpracy z Kubicą! "Na samym początku trochę się bałem"

- Szczerze mówiąc, na samym początku trochę się bałem, kiedy powiedziano mi, że będę w zespole z Robertem. To wielka postać sportów motorowych i ma ogromne doświadczenie. Obawiałem się jego ego. Sądziłem, że były kierowca F1 będzie chciał się trochę "porozpychać" - powiedział szwajcarski kierowca, w rozmowie z portalem "Motorsport". 

- Jego opinie techniczne są cenne i pozwalają łączyć nasze odczucia. Co najważniejsze, jest bardzo zmotywowany, nie ma ego i chce wygrać jako zespół. Nie ma problemu, by powiedzieć: "dziś jesteś szybszy, ty wystąpisz w kwalifikacjach". Ja również tak postępuję - dodał. 

Team WRT będzie miał kolejną szansę na powtórzenie swojego sukcesu podczas drugiej rundy ELMS. Wyścig zaplanowano na 16 maja i odbędzie się na austriackim Red Bull Ring.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

PA

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL