Reklama

Reklama

DTM. Robert Kubica zajął 13. miejsce na pierwszym treningu na torze Hockenheimring

Tegoroczny sezon DTM zbliża się do końca. W ostatniej rundzie kierowcy rywalizują na torze Hockenheimring i w pierwszym treningu Robert Kubica zajął 13. miejsce. Podczas sesji najszybszy okazał się natomiast Mike Rockenfeller, z czasem 1.29,594.

Miniona runda serii DTM odbyła się trzy tygodnie temu i w Zolder Robertowi Kubicy udało się pierwszy raz w tym sezonie stanąć na podium. Polski kierowca dobrze spisał się na torze, jednak w ostatecznym wyniku pomogły mu również wypadki i usterki innych kierowców. 

Powtórka sukcesu na Hockenheimringu jest zatem bardzo ciężkim zadaniem. Uwidoczniła już to pierwsza sesja treningowa, którą krakowianin zakończył na 13. miejscu. Zawodnicy przez jej większą część nie poprawiali diametralnie swoich czasów i ćwiczyli strategię wyścigową. 

Reklama

Krakowianin miał problem z utrzymaniem tempa stawki, choć sytuacja wyglądała podobnie u innych kierowców BMW. Najwyższe pozycje zostały bowiem zdominowane przez Audi. 

Dziś o 16:30 rozpocznie się druga sesja treningowa, a wyścigi DTM zaplanowane są na sobotę i niedzielę, o godzinie 13:33. 

Zobacz więcej informacji na temat Roberta Kubicy

PA


Dowiedz się więcej na temat: Robert Kubica | DTM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje