DTM. Robert Kubica zajął 12. miejsce w kwalifikacjach przed wyścigiem na torze Zolder

Robert Kubica zajął 12. miejsce w kwalifikacjach przed dzisiejszym wyścigiem DTM na torze Zolder. Pole position wywalczył Rene Rast, a z bardzo dobrej strony pokazał się również Ferdinand Habsburg, który uplasował się na drugim miejscu startowym.

Start kwalifikacji został opóźniony przez niekorzystne warunki atmosferyczne na torze. Kierowcy po opuszczeniu boksów musieli szybko zadbać o odpowiednie nagrzanie opon. Przez dłuższą część sesji niespodziewanym liderem wyścigu był Ferdinand Habsburg, jednak w końcówce kwalifikacji szybszy od niego okazał się Rene Rast, z czasem 1.18,843. Różnica pomiędzy zawodnikami była minimalna - Habsurg najszybsze okrążenie przejechał w 1.18,877. Podium uzupełnił natomiast Robin Frijns.

Zaskakująco nisko kwalifikacjach wypadł lider klasyfikacji generalnej Nico Mueller, który zajął dopiero 8. miejsce. Szwajcar będzie musiał wyciągnąć wszystko ze swojego pojazdu, aby w wyścigu zbliżyć się do czołówki.

Dobrze w sesji poradził sobie Robert Kubica. Polski kierowca długo znajdował się na dole stawki, lecz w końcówce sesji wskoczył na 12. miejsce - co mając na uwadze poprzednie wyścigi - jest niezłym wynikiem. Krakowianin swoje najlepsze okrążenie przejechał z czasem 1.19,697.

Początek dzisiejszego wyścigu został zaplanowany na 13:30.