Reklama

Reklama

DTM. Robert Kubica nie ukończył wyścigu na Zolder

Robert Kubica ponownie może mówić o ogromnym pechu. Krakowianin spisywał się dobrze podczas wyścigu na torze Zolder, jednak musiał się z niego wycofać po awarii silnika. Najlepszy okazał się Rene Rast, a podium uzupełnili Robin Frijns i Ferdinand Habsburg.

Wyścig na torze Zolder od samego początku był bardzo emocjonujący, zwłaszcza przez walkę w środku stawki. Po kilku kontaktach w pierwszych okrążeniach sesji Nico Mueller musiał ratować się, aby nie wypaść z tory, a w pojeździe Lucasa Auera doszło do uszkodzeń i kilka części odpadło od niego. 

Na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa i doszło do neutralizacji, na której skorzystał Mueller i powoli zacząć posuwać się naprzód w ostatecznej klasyfikacji. 

Reklama

Robert Kubica dobrze rozpoczął zawody, jednak ponownie nie udało mu się ich dokończyć. Krakowianin po pierwszym pit-stopie wyjechał na 10. miejscu i miał szansę na punkty, lecz wszystko zepsuła awaria silnika: - Początkowo wszystko było dobrze, choć słyszałem dziwne dźwięki w samochodzie. Jechało się jednak dobrze. Po pit-stopie zorientowałem się że dźwięk jest inny, tak jakby brakowało jednego cylindra i musieliśmy się wycofać - powiedział Kubica, w rozmowie z dziennikarką DTM.

Wyścigu nie ukończył również jeżdżący Audi Mike Rockenfeller.

Ostatecznie na czele stawki znalazł się Rene Rast. Dobrze spisujący się w kwalifikacjach Ferdinand Habsburg spadł o jedną lokatę względem poprzedniej sesji i zajął 3. miejsce (+ 22,790). Drugi natomiast był Robin Frijns (+0,877). Dzięki wygranej Rast wskoczył na 1. miejsce w klasyfikacji generalnej. 

Wyniki:

Klasyfikacja generalna (po 15 z 18 wyścigów):

1. Rene Rast - 277 pkt

2. Nico Mueller - 267 pkt

3. Robin Frijns - 262 pkt

4. Mike Rockenfeller - 109 pkt

5. Timo Glock - 104 pkt

6. Sheldon van der Linde - 99 pkt

...

16. Robert Kubica - 1 pkt

Klasyfikacja producentów (po 15 z 18 wyścigów):

1. Audi - 1035 pkt

2. BMW - 432 pkt

Zobacz więcej informacji o Robercie Kubicy

PA

Dowiedz się więcej na temat: DTM | Robert Kubica

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje