Reklama

Reklama

DTM. Mueller najlepszy po treningu, Kubica czwarty

Robert Kubica uplasował się na 4. miejscu po treningu przed kwalifikacjami i pierwszymi wyścigiem na torze Spa-Francorchamps z czasem 2.25,154. Najlepszy podczas treningu był Nico Muller (2.23,272). W samej końcówce treningu poważny wypadek miał Ferdinand Habsburg.

W planie pierwszego weekendu serii DTM przewidziano jeden trening. Kierowcy zaczęli wyjeżdżać na deszczowy tor Spa-Francorchamps o godzinie 9:00. Po około ośmiu minutach od rozpoczęcia sesji wystartował także Robert Kubica. 

Polskiemu kierowcy udało się ustanowić najlepszy czas środkowego sektora i na kilka okrążeń objął prowadzenie z czasem 2.27,719. Wynik Kubicy jako pierwszy poprawił Timo Glock (2.26,920).

Tuż przed zakończeniem treningu o sporym pechu mógł powiedzieć Ferdinand Habsburg, który miał poważny wypadek i wpadł w bandę. Sesja została przerwana na kilka minut, jednak kierowcy wrócili na tor. 

Reklama

Ostatecznie Robert Kubica uplasował się na 4. miejscu z wynikiem 2:25.154, choć przez chwilę znajdował się na drugiej lokacie. Najlepszy czas podczas treningu osiągnął Nico Mueller (2.23,272).

Zobacz więcej informacji na temat Roberta Kubicy

Dowiedz się więcej na temat: DTM | Robert Kubica

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje