Reklama

Reklama

DTM. Koncern Audi wycofuje się z serii wyścigowej

Niemcy piszą o szokującej informacji i trudno się dziwić. Audi własnie ogłosiło, że wycofuje się z serii wyścigowej Deutsche Tourenwagen Masters po sezonie 2020. Ta decyzja stawia pod znakiem zapytania przyszłość DTM, w którym na placu boju miałby pozostać tylko koncern BMW. To właśnie w samochodzie tej marki, choć nie w zespole fabrycznym, w tym sezonie będzie debiutował Robert Kubica.

Jakby ciosów było mało, bo sezon z powodu pandemii koronawirusa w ogóle jeszcze się nie rozpoczął, koncern Audi właśnie - posługując się metaforą - zdetonował ładunek.

Reklama

Decyzja jest tym bardziej szokująca, że nie była spodziewana. Jeszcze w poniedziałek rano dział prasowy Audi działał w pełnym rozkwicie, gdy znienacka popołudnie przyniosło tak ponury komunikat.

Szok jest wyczuwalny w reakcji szefa DTM Gerharda Bergera.

- Dzisiaj jest trudny dzień dla sportów motorowych w Niemczech i Europie. Bardzo żałuję decyzji Audi o wycofaniu się z DTM w 2021 roku. Teraz sytuacja jest jeszcze gorsza. Przyszłość DTM będzie bardzo zależeć od tego, jak partnerzy i sponsorzy zareagują na tę decyzję. Tym bardziej oczekuję teraz, że Audi zrealizuje planowane wyjście odpowiednio, odpowiedzialnie i we współpracy - powiedział sternik serii wyścigowej, znanej pod obecną nazwą od dwóch dekad, a założonej w 1984 roku.

Dowiedz się więcej na temat: DTM | wyścigi DTM | Robert Kubica

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje