Reklama

Reklama

Zespół trenera Dorny rozpoczyna walkę o igrzyska

Czwartkowym meczem z Maltą w Krakowie polscy piłkarze rozpoczną eliminacje młodzieżowych mistrzostw Europy 2015 i walkę o występ w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro rok później. "Nikogo nie lekceważymy" - zapowiada trener Marcin Dorna.

Polacy trafili do grupy 7, w której, poza Maltą, rywalizować będą z Turcją, Szwecją i Grecją. Awans do fazy play off MME wywalczy najlepszy zespół. Drugi w tabeli też będzie miał taką szansę, o ile zdobędzie odpowiednią liczbę punktów.

"Kwalifikację do play off wywalczą mistrzowie 10 grup, a także cztery drużyny z największą liczbą punktów z drugich miejsc. Te 14 zespołów utworzy siedem par, a ich zwycięzcy zagrają w turnieju finałowym MME" - powiedział Dorna.
    Jak przyznał, jego piłkarze nie zlekceważą żadnego rywala.

"Chcemy optymalnie przygotować się do każdego meczu, zadbać o każdy szczegół i powalczyć ze wszystkimi rywalami. Jesteśmy nastawieni na pozytywny wynik" - dodał.

Reklama

Mimo że jego kadra nie jest optymalna, bowiem brakuje np. powołanych do pierwszej reprezentacji Piotra Zielińskiego i Bartosza Bereszyńskiego, Dorna jest optymistą.

"Zawodnicy, których mamy do dyspozycji to gwarancja wysokiej jakości zespołu. Pod znakiem zapytania stoi tylko występ mającego problemy zdrowotne Pawła Wszołka" - poinformował.

W ekipie U-21 są m.in. Rafał Wolski (Fiorentina), Arkadiusz Milik (Bayer Leverkusen), Bartłomiej Pawłowski (Widzew Łódź), Dominik Furman i Michał Żyro (obaj Legia Warszawa), Marcin Kamiński (Lech Poznań) i Michał Chrapek (Wisła Kraków).

W tym roku biało-czerwoni rozegrają siedem spotkań. Kończące eliminacje, wyjazdowe z Grecją, odbędzie się po prawie... 10-miesięcznej przerwie - 9 września 2014.

"W terminarzu UEFA nie ma żadnych meczów wiosną przyszłego roku, ze względu na mistrzostwa świata w Brazylii. Niemal wszyscy trenerzy mają ten sam kłopot, bowiem między przedostatnim a ostatnim występem będzie bardzo długa przerwa" - wyjaśnił szkoleniowiec, który z kadrą U-17 zdobył w ubiegłym roku brązowy medal ME.

Awans do turnieju finałowego MME jest warunkiem niezbędnym, by myśleć o udziale w igrzyskach. Europę w Rio będą reprezentować tylko trzy drużyny. Polscy piłkarze ostatni raz na olimpiadzie wystąpili w 1992 roku, kiedy w Barcelonie sięgnęli po srebrny medal.

Po czwartkowym meczu z Maltą na stadionie Cracovii, 10 czerwca młodzieżówkę czeka jeszcze towarzyska potyczka z Norwegią w Oslo.

Biało-czerwoni walczą o udział w MME, a tymczasem w środę rozpoczyna się turniej finałowy, będący zwieńczeniem eliminacji rozpoczętych w 2011 roku. W Izraelu zagra osiem zespołów, a na inaugurację gospodarze podejmą Norwegów. Sędzią głównym będzie Paweł Gil. W imprezie wezmą udział też Anglia i Włochy (grupa A) oraz Niemcy, Holandia, Rosja, Hiszpania (B).

Program meczów polskiej reprezentacji w el. MME 2015:

rok 2013

6 czerwca: Polska - Malta

14 sierpnia: Polska - Turcja

6 września: Szwecja - Polska

11 października: Polska - Szwecja

15 października: Turcja - Polska

15 listopada: Malta - Polska

19 listopada: Polska - Grecja

rok 2014

9 września: Grecja - Polska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne