Reklama

Reklama

Zdzisław Kręcina ujawnił wymarzonego kandydata na selekcjonera reprezentacji Polski

Już tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas od ogłoszenia nazwiska nowego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Jego prezentacja odbędzie się w poniedziałek, 31 stycznia, na PGE Narodowym w Warszawie. Do tego czasu toczyć się będzie festiwal spekulacji, domysłów i sugestii. Swoją opinię na ten temat wyraził właśnie Zdzisław Kręcina, były sekretarz generalny PZPN.

Decyzja w zasadzie już zapadła. Szefem polskiej kadry, sposobiącej się do barażowej batalii o miejsce w finałach MŚ 2022, ma zostać Andrij Szewczenko. To żelazny faworyt prezesa PZPN Cezarego Kuleszy

Ukrainiec obejmie selekcjonerską posadę, jeśli tylko na przeszkodzie nie staną kwestie formalne. 45-letni szkoleniowiec wciąż ma bowiem ważny kontrakt z włoską Genoą. Jego rozwiązanie za porozumieniem stron może okazać się niełatwym manewrem.  

Tymczasem czasu do ogłoszenia nazwiska następcy Paulo Sousy jest coraz mniej. Prezes Kulesza publicznie zadeklarował, że prezentacja selekcjonera obędzie się 31 stycznia. Do końca bieżącego tygodnia umowa musi więc zostać parafowana.

Reklama


Do tego czasu nie ucichną spekulacje, domysły i podpowiedzi nie tylko kibiców, ale również tzw. ekspertów i znanych postaci futbolowego środowiska. Jedną z nich jest Zdzisław Kręcina, były sekretarz generalny PZPN i swego czasu kandydat na szefa krajowej federacji.   

Zdzisław Kręcina: Marzyłby mi się Bora Milutinović

W rozmowie z "Super Expressem" zdradził właśnie, kto jest jego wymarzonym kandydatem na selekcjonera "Biało-Czerwonych". I postawił warunek, który... jest niemożliwy do spełnienia.   

- Moim zdaniem to mistrz świata w kategorii dokonywania niemożliwego. Czego by się nie tknął, kogo by nie prowadził, kończyło się to występem na mundialu. Nazywa się Bora Milutinović. Poznałem tego gościa. Gdyby tylko był 10 lat młodszy. Jestem pewien, że jeszcze dekadę temu powiedziałby krótko: "Dwa miesiące? Mnóstwo czasu. Dacie milion "papierów" i pojedziecie do Kataru - fantazjuje sympatycznie Kręcina

Serbski obieżyświat ma obecnie 77 lat. W trenerskiej karierze prowadził reprezentację Meksyku (dwukrotnie), Kostaryki, USA, Nigerii, Chin, Hondurasu, Jamajki i Iraku. Po raz ostatni w roli szkoleniowca pracował w 2009 roku.  

ZOBACZ TEŻ:

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL