Reklama

Reklama

Zbigniew Boniek i Adam Nawałka gościli u prezydenta RP Andrzeja Dudy

Prezydent RP Andrzej Duda podjął dziś na oficjalnej wizycie prezesa PZPN-u Zbigniewa Bońka i trenera reprezentacji Polski Adama Nawałkę.

W spotkaniu uczestniczył także szef Gabinetu Prezydenta RP - Adam Kwiatkowski.

Boniek wykorzystuje każdą okazję, by lobbować w interesie polskiej piłki, a przy okazji także polskiego sportu. Niedawno, zapytany przez Interię o to, jakich zmian oczekuje od nowego rządu, odparł:

- Potrzebujemy przede wszystkim rozwoju sportu masowego, infrastruktury, bazy. Polski sport jest niedofinansowany. Nie zapominajmy, że jakość  rodzi się z ilości. W społeczeństwie świadomość jest coraz większa. Najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu to jest sport, najlepszy sposób na dobry rozwój dzieciaków to jest uprawianie sportu i to niekoniecznie wyczynowo. Chodzi o zdrowe podejście do świata i życia.

Reklama

- Natomiast o tym, że trzeba zmienić niektóre ustawy, to wiadomo. Jeżeli ja słyszę, że pani premier Szydło i pan Kaczyński mówią, że trzeba skończyć z korupcją, układami, to wiadomo, że Ustawa Antyhazardowa była wynikiem pewnych układów korupcyjno-lobbingowych. Została szybko na kolanie napisana, dla zamknięcia pewnego niebezpiecznego etapu - mówił Boniek.

Prezydent Duda od lat interesuje się piłką. Po wybraniu na urząd prezydencki był gościem honorowym na meczu Orłów z Irlandią, odwiedził nawet szatnię piłkarzy, wspólnie z nimi fetując awans na Euro 2016.


Zobacz film z gratulacjami prezydenta Dudy dla reprezentacji Polski po awansie na Euro 2016:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje