Reklama

Reklama

Wojewoda podpisał akt uznania obywatelstwa RP Matty'ego Casha

Zgodnie z tym, o czym informowała Interia, dziś w Pałacu Prezydenckim Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł podpisał wniosek Matty'ego Casha o potwierdzenie polskiego obywatelstwa. To oznacza, że już w listopadowych spotkaniach będzie mógł skorzystać z niego selekcjoner "Biało-Czerwonych" Paulo Sousa.

Przyspieszenie w sprawie obywatelstwa Matty'ego Casha nastąpiło na skutek rozmów prezesa PZPN Cezarego Kuleszy z prezydentem Andrzejem Dudą. Jak poinformował Sebastian Staszewski Na specjalną prośbę prezydenta Dudy wniosek Casha, na którego podpisanie wojewoda mazowiecki w teorii miał nawet kilka tygodni, został rozpatrzony w trybie ekspresowym.

Dzięki temu już dziś Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł podpisał wniosek piłkarza Aston Villi i już niebawem Cash będzie mógł zadebiutować w reprezentacji Polski. Bardzo liczy na niego Paulo Sousa, który najwyraźniej ma plan na to, jak wykorzystać zawodnika z Premier League w walce o awans na mistrzostwa świata w Katarze.

Reklama

W momencie, w którym podpis Radziwiłła znalazł się pod wnioskiem, Cash dostał możliwość wystąpienia do ambasady o wydanie paszportu tymczasowego. To z kolei będzie pokonaniem ostatniej formalnej przeszkody przed powołaniem zawodnika do kadry.

KK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje