Wojciech Kowalczyk bezlitosny dla kadrowicza po meczu z Chorwacją. "On nam zawalił spotkanie"

Paweł Dawidowicz z pewnością nie może być usatysfakcjonowany ze swojego występu w meczu Ligi Narodów z Chorwacją. Defenson popełniał na boisku błędy, które pomogły naszym rywalom zdobywać kolejne bramki, a finalnie opuścił boisko z powodu kontuzji. Po fatalnym występie piłkarza otrzymał on sporo surowych ocen od dziennikarzy i ekspertów. Jeden z nich stwierdził nawet, że dla 29-latka nie powinno już być miejsca w kadrze.

Paweł Dawidowicz zaliczył fatalny występ podczas meczu z Chorwacją
Paweł Dawidowicz zaliczył fatalny występ podczas meczu z Chorwacją/Grzegorz Wajda/Reporter

To był słodko-gorzki wieczór dla reprezentantów Polski w piłce nożnej. Początek meczu z Chorwacją w wykonaniu podopiecznych Michała Probierza wyglądał naprawdę obiecująco - już w 5. minucie spotkania wynik otworzył Piotr Zieliński. Niestety, kilkanaście minut później piłkarze Zlatko Dalicia dali prawdziwy koncert na Stadionie PGE Narodowym i w zaledwie siedem minut strzelili aż trzy gole.

Selekcjoner naszej kadry nie czekał długo z wprowadzeniem zmian na boisku. Murawę jeszcze w pierwszej połowie meczu opuścił Paweł Dawidowicz, a jego miejsce zajął Kamil Piątkowski. Wkrótce potem sytuacja "Biało-Czerwonych" uległa poprawie - najpierw bramkę zdobył Nicola Zalewski, a w drugiej połowie na listę strzelców wpisał się Sebastian Szymański. I choć ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 3:3, mało który z Polaków był zadowolony z końcowego wyniku.

Gramy Dalej: Trzech najsłabszych w meczu z Chorwacją. Zgadzacie się że on się wypisał z reprezentacji? /GRAMY DALEJ /Interia.tv

Wojciech Kowalczyk grzmi po meczu Polska - Chorwacja. Oberwało się Pawłowi Dawidowiczowi

Już po ostatnich gwizdku w ogniu krytyki znalazł się Paweł Dawidowicz. Wielu ekspertów i dziennikarzy przyznało, że to błędy 29-latka "pomogły" rywalom zdobywać kolejne bramki i dopiero, gdy opuścił on boisko, podopieczni Michała Probierza zaczęli grać, jak należy. Słów krytyki pod adresem defensora nie szczędził także Wojciech Kowalczyk. Były reprezentant Polski w Kanale Zero brutalnie podsumował występ młodszego kolegi po fachu i stwierdził, że nie ma już dla niego miejsca w naszej drużynie narodowej.

"Fajne zakończenie kariery reprezentacyjnej przez Pawła Dawidowicza. Fajny benefis. (...) W reprezentacji to jest zawodnik zbędny. On nam zawalił spotkanie. Patrząc z perspektywy tego, jak wszystko wyglądało, my ten mecz mogliśmy - nie mówię, że spokojnie - ale wygrać" - oznajmił Kowalczyk.

Po czterech kolejkach Ligi Narodów Polacy znajdują się w dość trudnej sytuacji. Obecnie są oni bowiem na trzecim miejscu w tabeli grupy A. Kolejne spotkania "Biało-Czerwoni" rozegrają w listopadzie. Najpierw zmierzą się oni z Portugalią (15 listopada), a następnie ze Szkocją (18 listopada).