Reklama

Reklama

Wleciałowski: Na lewą obronę przymierzany jest Wawrzyniak

Coraz mniej kłopotów kadrowych ma trener piłkarskiej reprezentacji Waldemar Fornalik przed wyjazdowymi meczami z Ukrainą i Anglią w eliminacjach MŚ 2014. - Dokonujemy obecnie przeglądu kadry. Do gry na lewej stronie obrony jest przymierzany Jakub Wawrzyniak, ale bierzemy również pod uwagę Grzegorza Wojtkowiaka - zdradził asystent selekcjonera Marek Wleciałowski.

Grzegorz Krychowiak i Arkadiusz Milik, którzy dotarli jako ostatni, już ćwiczą na zgrupowaniu w Warszawie.

Krychowiak, pomocnik Reims, narzekał na lekki uraz po ostatnim ligowym meczu, natomiast napastnik Augsburga miał kłopot z zębem mądrości. Obaj dotarli do Warszawy w poniedziałek wieczorem, a we wtorkowe przedpołudnie wzięli udział w treningu reprezentacji.

- Na razie ćwiczyli indywidualnie, ale dzisiaj wieczorem, a najpóźniej w środę będą trenować z normalnym obciążeniem - zapowiedział drugi trener reprezentacji Wleciałowski.

Reklama

W pełni sił jest już Artur Boruc, który opuścił poniedziałkowe zajęcia na stadionie Polonii (był poobijany po ostatnim meczu ligowym Southampton). We wtorek wziął udział w pierwszym treningu, a później w konferencji prasowej.

- Mecz z Ukrainą to dla nas w pewnym stopniu rewanż na marcową porażkę 1-3 w Warszawie, ale przede wszystkim skupiamy się na zdobyciu trzech punktów. Nie myślę już o tamtym spotkaniu, wolę patrzeć w przyszłość - podkreślił 33-letni bramkarz reprezentacji Polski.

Trener Wleciałowski podkreślił, że wtorkowe i środowe treningi w Warszawie będą bardzo ważne pod kątem ustalenia składu na spotkanie w Charkowie.

- Dokonujemy obecnie przeglądu kadry. Do gry na lewej stronie obrony jest przymierzany Jakub Wawrzyniak, ale bierzemy również pod uwagę Grzegorza Wojtkowiaka. Treningi taktyczne dadzą nam odpowiedź na kilka kolejnych pytań - podkreślił asystent selekcjonera.

Fornalik zdecydował, że nie będzie już powoływał dodatkowych piłkarzy. Obecnie ma do dyspozycji 26 zawodników.


"Biało-czerwoni" zagrają z Ukrainą w Charkowie 11 października, a z Anglią na Wembley - cztery dni później.

Tylko dwa zwycięstwa sprawią, że kadra Fornalika zajmie pierwsze miejsce, oznaczające bezpośredni awans, albo drugie - dające możliwość gry w barażach.

INTERIA.PL zaprasza na tekstową relację na żywo z meczu Ukraina - Polska. Początek 11 października o 20

Relację na żywo można też śledzić na urządzeniach mobilnych

INTERIA.PL zaprasza na tekstową relację na żywo z meczu Anglia - Polska. Początek 15 października o 21

Relację na żywo można też śledzić na urządzeniach mobilnych

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę grupy H eliminacji MŚ 2014

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy