Reklama

Reklama

Wisła Płock wydała oświadczenie w sprawie Arkadiusza Recy

Po meczu Polska - Łotwa (2-0) głośno było Arkadiuszu Recy i to nie ze względu na jego asystę przy golu Roberta Lewandowskiego, a doniesień na temat umowy transferowej między Wisłą Płock i Atalantą Bergamo. W tej sprawie klub z Ekstraklasy wydał komunikat.

Największą niespodzianką w składzie Polaków na Łotwę była obecność Recy na lewej obronie. 23-letni zawodnik gra bowiem sporadycznie w Atalancie, a mimo to selekcjoner Orłów Jerzy Brzęczek postanowił, że to właśnie on zastąpi chorego Bartosza Bereszyńskiego.

W studiu TVP Maciej Szczęsny zasugerował, że po rozegraniu przez Recę pięciu meczów w kadrze Wisła Płock otrzyma od Atalanty bonus w wysokości 500 tysięcy euro.

Reca zaprzeczył tym doniesieniom. Brzęczek został o to zapytany na konferencji pomeczowej. - Nie znam kontraktu zawodników. To jest opinia pana Szczęsnego, do której ma prawo. Patrzę tylko na rozwój i ewentualną przydatność zawodnika - stwierdził selekcjoner.

Wisła Płock wydała w tej sprawie komunikat.

"W odniesieniu do medialnego zamieszania wokół meczu Polska - Łotwa, zarząd Wisły Płock informuje, że nie jest upoważniony do ujawniania szczegółów umów transferowych swoich zawodników.

Stwierdzamy natomiast stanowczo, że klub nie otrzymał i nie otrzyma od Atalanty Bergamo środków finansowych z tytułu występów Arkadiusza Recy w reprezentacji Polski. Obecne władze Wisły Płock nigdy w żaden sposób nie podejmowały działań wymuszających grę swoich obecnych lub byłych zawodników w jakichkolwiek reprezentacjach i nie wyobrażają sobie, aby mogło się to stać w przyszłości" - czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie "Nafciarzy".

W meczu z Łotwą Reca zapisał na swoim koncie asystę. Po jego dośrodkowaniu Robert Lewandowski strzelił gola na 1-0 w 76. minucie. Wynik spotkania ustalił Kamil Glik. Polacy z kompletem punktów prowadzą w tabeli grupy G eliminacji Euro 2020.

Reklama

Wyniki, terminarz i tabela "polskiej" grupy eliminacji Euro 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL