Reklama

Reklama

Wisła Kraków. Błaszczykowski przeszedł operację. Nie ma szans na udział w zgrupowaniu kadry

Klamka zapadła. Jeszcze do niedawno można było się łudzić, że Jakub Błaszczykowski odzyska sprawność na czerwcowe zgrupowanie reprezentacji Polski, ale to już wykluczone. W związku z komplikacjami w leczeniu kontuzjowanej stopy, kapitan Wisły musiał przejść operację.

- Chrząstki przy palcu w stopie nie zrastały się właściwie. Potrzebny był zabieg. Przeszedłem go w czwartek. Właściwie nie ma szans na mój występ w czerwcowym meczu z Izraelem - powiedział Interii Kuba.

Jeszcze niedawno selekcjoner reprezentacji Jerzy Brzęczek miał nadzieję, że Kuba wydobrzeje na czerwcowe zgrupowanie, w trakcie którego zmierzymy się z Macedonią Północną (7 czerwca) i z Izraelem (10 czerwca na PGE Narodowym). Na uroczystej kolacji przed finałem Pucharu Polski powiedział nam, że są postępy w rehabilitacji i Kuba powinien być gotów na czerwiec. Później się jednak okazało, że konieczna jest operacja. "Błaszczu" ma ją już za sobą. Porusza się w bucie ortopedycznym.

Reklama

Tu znajdziesz terminarz występów "Biało-Czerwonych" w batalii o Euro 2020!

W piątek Kuba gościł w siedzibie PKOl-u, razem z szefem rady nadzorczej Wisły - Tomaszem Jażdżyńskim. Z rąk prezesa Andrzej Kraśnickiego i Hanny Wawrowskiej - przewodniczącej Klubu Fair Play PKOI odebrał wyróżnienie Fair Play im. prof. Zofii Żukowskiej za "promocję wartości Fair Play"

Kuba stał na scenie razem z ministrem sportu Witoldem Bańką i kajakarzem Jarosławem Andziakiem, którzy zostali wyróżnieni w tej samej kategorii.

Kapitan Wisły doznał kontuzji po meczu z Legią, a mimo złamanego palca zagrał z Zagłębiem Lubin 13 kwietnia, w meczu 30. kolejki Lotto Ekstraklasy, chcąc pomóc drużynie w wywalczeniu awansu do grupy mistrzowskiej.

- Jak kontuzja? Zrasta się. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będę mógł jeszcze pomęczyć swoją obecnością na boisku - powiedział Jakub Błaszczykowski.

Kuba jest liderem listy wszech czasów pod względem liczby występów w reprezentacji Polski. Z Białym Orłem na piersi zagrał 106 razy, strzelił 21 goli. Wszyscy kibice "Biało-Czerwonych" trzymają kciuki, aby nasz zawodnik przezwyciężył problemy zdrowotne i poprawił jeszcze bardziej ten dorobek.

Z siedziby PKOl-u Michał BiałońskiReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje