Partner merytoryczny: Eleven Sports

Arkadiusz Milik już po zabiegu. Nagrał wideo i przemówił do kibiców

Arkadiusz Milik jest największym pechowcem ostatnich dni w reprezentacji Polski. Napastnik znalazł się w szerokiej kadrze powołanej przez Michała Probierza na Euro 2024, ale w towarzyskiej potyczce z Ukrainą już na początku doznał kontuzji kolana, po której nie tylko nie mógł kontynuować gry w tym meczu, ale okazało się, że nie pojedzie do Niemiec. 30-latek jest już po zabiegu, a teraz przekazał pozdrowienia kibicom Juventusu.

Arkadiusz Milik schodzi w meczu z Ukrainą
Arkadiusz Milik schodzi w meczu z Ukrainą/Piotr Nowak/PAP

Milik zadebiutował w biało-czerwonej koszulce już w październiku 2012 roku. Od tego czasu rozegrał 73 mecze, strzelając 17 goli i wystąpił na Euro 2016, gdzie doszliśmy do ćwierćfinału, a także dwa razy w mistrzostwach świata - w Rosji 2018 i Katarze 2022.

Na Euro 2020, które z powodu pandemii koronawirusa było rozgrywane w 2021 roku nie wystąpił z powodu urazu kolana. I tak samo będzie z czempionatem w Niemczech.

Milik urazu doznał na początku piątkowego pojedynku z Ukrainą, który zakończył się zwycięstwem "Biało-Czerwonych" 3-1. Od razu było wiadomo, że to coś poważniejszego. Napastnik został natychmiast zmieniony.

Arkadiusz Milik musiał przejść zabieg lewego kolana

Okazało się, że sprawa jest na tyle poważna, iż napastnik będzie musiał przejść zabieg, tak więc selekcjoner Michał Probierz nie miał innego wyjścia i skreślił go z listy powołanych na Euro 2024.

"W związku z kontuzją, której doznał w piątek 7 czerwca podczas meczu Polska-Ukraina, dziś rano Arkadiusz Milik przeszedł selektywną artroskopię lewego kolana" - czytamy.

Operacja zakończyła się pełnym sukcesem. Zawodnik jutro ma rozpocząć proces rehabilitacji, która przywróci go do pełnej sprawności

~ dodano.

Według doniesień napastnik ma pauzować od 30 do 40 dni. Tym samym straci tylko pierwszą część letnich przygotowań.

We wtorek na profilu "Starej Damy" opublikowano film z udziałem Polaka.

Arkadiusz Milik zakończył sezon z Pucharem Włoch

"Witajcie. Chciałbym podziękować za całe wasze wsparcie. Mam nadzieję niedługo wrócić na murawę i nie mogę się tego doczekać. Przesyłam wam wielkie uściski. Ciao" - przekazał po włosku 30-latek.

Milik w tym sezonie wystąpił w 36 meczach "Starej Damy" we wszystkich rozgrywkach, strzelając osiem goli i notując asystę. Wywalczył z klubem Puchar Włoch, gdzie również okazał się najlepszym snajperem (cztery trafienia).

30-letni napastnik w Juventusie jest od sierpnia 2022 roku, ale w pierwszym sezonie był wypożyczony z Olympique'u Marsylia, a przed obecnym został kupiony za 7,3 mln euro. Jego umowa obowiązuje do połowy 2026 roku.

Arkadiusz Milik/
Arkadiusz Milik /
Krzysztof Piątek: Mam nadzieję, że on będzie przyszłością reprezentacji. WIDEO/Polsat Sport/Polsat Sport
INTERIA.PL

Zobacz także

Sportowym okiem