Weekendowe występy kadrowiczów Fornalika przed el. MŚ 2014

Spośród kadrowiczów powołanych przez trenera Waldemara Fornalika na pierwsze mecze eliminacyjne mistrzostw świata 2014 tylko Jakubowi Błaszczykowskiemu udało się wpisać w ten weekend na listę strzelców.

Kapitan "Biało-czerwonych" zdobył wyrównującą bramkę dla Borussii Dortmund w 40. minucie meczu z FC Nuernberg, zakończonego wynikiem 1-1. "Kuba" dobijał piłkę po strzale Chorwata Ivana Perisica, który z ostrego kąta trafił w poprzeczkę. Później, w 79. minucie, Polaka zastąpił Kevin Grosskreutz, a cały mecz w barwach mistrza Niemiec rozegrali Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek.

Od kilkunastu dni na boisku nie pojawili się z kolei polscy bramkarze Arsenalu Londyn. Wojciech Szczęsny, który zmaga się z urazem żebra, nie mógł zagrać ani przed tygodniem ze Stoke City (0-0), ani w niedzielnym spotkaniu z Liverpoolem (2-0). Jego zmiennik Łukasz Fabiański od początku sezonu narzeka na ból pleców i także nie znalazł się dotychczas w składzie drużyny Arsene'a Wengera. Trzeci bramkarz powołany przez trenera Fornalika Przemysław Tytoń rozegrał cały mecz w barwach PSV Eindhoven przeciwko Groningen (5-1).

W pierwszym spotkaniu eliminacyjnym do mundialu w Brazylii "Biało-czerwoni" zmierzą się z Czarnogórą 7 września, a cztery dni później we Wrocławiu podejmą Mołdawię.

Występy reprezentantów polski, 31 sierpnia - 2 września:

bramkarze
Łukasz Fabiański      Arsenal Londyn        Nie znalazł się w składzie na mecz z Liverpoolem (2-0)
Wojciech Szczęsny     Arsenal Londyn        Nie znalazł się w składzie na mecz z Liverpoolem (2-0)
Przemysław Tytoń      PSV Eindhoven         Cały mecz z Groningen (5-1)

obrońcy
Marcin Komorowski     Terek Grozny          Nie znalazł się w składzie na mecz z Rubinem Kazań (2-1)
Damien Perquis        Betis Sevilla         Mecz z Atletico Madryt w poniedziałek o 21.30
Kamil Glik            Torino                Cały mecz z Pescarą (3-0)
Łukasz Piszczek       Borussia Dortmund     Cały mecz z FC Nuernberg (1-1)
Marcin Wasilewski     Anderlecht Bruksela   Cały mecz z KRC Genk (2-2)
Jakub Wawrzyniak      Legia Warszawa        Mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała w poniedziałek o 18.30
Grzegorz Wojtkowiak   TSV 1860 Monachium    Cały mecz z MSV Duisburg (3-0)

pomocnicy
Jakub Błaszczykowski  Borussia Dortmund     79 minut i bramka w meczu z FC Nuernberg (1-1)
Ariel Borysiuk        FC Kaiserslautern     Cały mecz z Dynamem Dresden (3-1)
Kamil Grosicki        Sivasspor             Wszedł na boisko w 73. minucie meczu z Fenerbahce (0-0)
Grzegorz Krychowiak   Stade Reims           Cały mecz z Tuluzą (1-1)
Adrian Mierzejewski   Trabzonspor           Mecz z Gaziantepsporem o godz. 20.00
Rafał Murawski        Lech Poznań           Cały mecz z Górnikiem Zabrze (0-0)
Ludovic Obraniak      Girondins Bordeaux    78 minut z Niceą (1-1)
Eugen Polanski        FSV Mainz             Wszedł na boisko w 80. minucie meczu z Greuther Fuerth (0-1)
Maciej Rybus          Terek Grozny          Nie znalazł się w składzie na mecz z Rubinem Kazań (2-1)
Waldemar Sobota       Śląsk Wrocław         Cały mecz z Ruchem Chorzów (1-0)

napastnicy
Robert Lewandowski    Borussia Dortmund     Cały mecz z FC Nuernberg (1-1)
Arkadiusz Piech       Ruch Chorzów          Wszedł na boisko w 51. minucie meczu ze Śląskiem Wrocław (0-1)
Marek Saganowski      Legia Warszawa        Mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała w poniedziałek o 18.30