Reklama

Reklama

Wasilewski: Opaska to dodatek, jestem zastępcą Kuby

Anglicy zawsze budzili we mnie dodatkowe emocje - mówił na konferencji prasowej przed meczem Polska - Anglia kapitan polskiego zespołu Marcin Wasilewski. Czy ma sposób na powstrzymanie Wayne’a Rooneya? Tego nie zdradził.


Wasilewski, zapytany o motywację przed spotkaniem ze słynnym rywalem, zapewnił, że każdy z piłkarzy jest odpowiednio zmotywowany. - Więc o takich sprawach nie powinniśmy tu w ogóle mówić - stwierdził.

- Każdy pokaże na boisku, na co go stać - dodał "Wasyl".

Obrońca polskiej reprezentacji, pytany, czy potrzebuje opaski, by dowodzić tym zespołem, powiedział, że "opaska to tylko dodatek, jestem zastępcą Kuby (kapitana reprezentacji Jakuba Błaszczykowskiego, który nie zagra z Anglią z powodu kontuzji - przyp. red.)".

- Widzę po kolegach, że są zmobilizowani, wręcz napompowani. Być może trzeba będzie bardziej ich temperować niż mobilizować - mówił Wasilewski.

Reklama

Przed Euro 2012 nasz defensor twierdził, że w finale mistrzostw chciałby zagrać z Anglią. - Anglicy zawsze budzili we mnie jakieś dodatkowe emocje. Lubię ligę angielską, kiedyś marzyłem, żeby w niej zagrać. Ale to raczej pozostanie w sferze marzeń, bo moja przygoda z piłką powoli się kończy - powiedział "Wasyl".

- Zdajemy sobie sprawę z klasy przeciwnika i wierzymy, że to będzie dla nas mecz przełomowy, jak zwycięstwo z Portugalią za czasów Leo Beenhakkera, które zaowocowało awansem do mistrzostw Europy -stwierdził Wasilewski.

Obrońca reprezentacji trochę uchylił się od odpowiedzi na pytanie angielskiego dziennikarza o sposób na zatrzymanie Wayne’a Rooneya.

- Będzie ciężko, to znakomity napastnik. W każdym kolejnym meczu w lidze udowadnia swoją klasę i obrońcy światowego formatu nie dają sobie z nim rady - powiedział Wasilewski.

Odniósł się też do pytania o innego z angielskich napastników, Andy’ego Carrolla, z którym (według zacytowanych na konferencji słów Zbigniewa Bońka) poradziłby sobie wnuk Bońka Mateo.

- Carroll jest groźny, wysoki, strzela mnóstwo bramek głową, jest alternatywą do gry z Polską - stwierdził Wasilewski.

Waldemar Stelmach

Korespondencja ze Stadionu Narodowego

Sprawdź, gdzie w telewizji obejrzysz mecze eliminacji MŚ

INTERIA.PL zaprasza na tekstową relację na żywo z meczu Polska - Anglia. Początek we wtorek o godz. 21

Śledź relację na żywo z meczu Polska - Anglia również na urządzeniu mobilnym

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę grupy H el. MŚ 2014

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy