Reklama

Reklama

Waldemar Sobota: Nie mamy nic do stracenia

Polscy piłkarze mają niewielkie szanse awansu do mistrzostw świata 2014, ale przed wyjazdowymi meczami z Ukrainą i Anglią zachowują optymizm. - Wciąż wszystko jest możliwe - twierdzi Waldemar Sobota. - Nie mamy nic do stracenia - dodaje Adrian Mierzejewski.

"Biało-czerwoni" zagrają z Ukrainą w Charkowie 11 października, a z Anglią na Wembley - cztery dni później. Tylko dwa zwycięstwa sprawią, że kadra Waldemara Fornalika zajmie pierwsze miejsce w grupie, oznaczające bezpośredni awans, albo drugie - dające możliwość gry w barażach.

W poniedziałek wieczorem kadrowicze przeprowadzili w Warszawie trening, po którymi poświęcili kilka minut dziennikarzom.

- Każdy zdaje sobie sprawę, jak ważne spotkania nas czekają. Na razie trzeba zapomnieć o tym, co będzie z Anglią. Teraz nastawiamy się na spotkanie z Ukrainą. Trzeba w piątek zrobić wszystko, żeby wygrać. Statystyki nie przemawiają na naszą korzyść, ale ja dalej twierdzę, że dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe - podkreślił Waldemar Sobota z FC Brugge.

Reklama

Optymizmu nie traci także kapitan kadry Jakub Błaszczykowski.

- Zaczynamy zgrupowanie w dobrych nastrojach, pozytywnie nastawieni. Występowałem ostatnio nieco mniej w klubie, ale głównym powodem był fakt, że miałem zapalenie gardła. Zresztą cały czas jestem w grze, nie było jakiejś dłuższej przerwy - uspokaja pomocnik Borussii Dortmund.

- Przed starciem z Ukrainą nie mamy już nic do stracenia. Chcemy zagrać wreszcie bardzo dobrze i zrehabilitować się przed kibicami za poprzednie spotkania. Czeka nas ciężkie zadanie, ale wszystko jest możliwe. Ukraina miała słaby początek eliminacji, niektórzy ją skreślali, a teraz poważnie liczy się w walce o awans. Mam nadzieję, że podobnie będzie z nami - powiedział Adrian Mierzejewski.

- Liczę, że w piątek przedłużymy nadzieje. Musimy wyeliminować błędy w obronie. Jeśli chcemy zdobyć w Charkowie trzy punkty, trzeba zagrać na zero z tyłu. A z przodu - wiadomo. Jesteśmy groźni, mamy tam topowych zawodników. Na pewno stworzymy jakieś sytuacje, trzeba będzie je wykorzystać - dodał piłkarz tureckiego Trabzonsporu.


INTERIA.PL zaprasza na tekstową relację na żywo z meczu Ukraina - Polska. Początek 11 października o 20

Relację na żywo można też śledzić na urządzeniach mobilnych

INTERIA.PL zaprasza na tekstową relację na żywo z meczu Anglia - Polska. Początek 15 października o 21

Relację na żywo można też śledzić na urządzeniach mobilnych

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę grupy H eliminacji MŚ 2014

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama