Reklama

Reklama

Waldemar Fornalik: Chcę spróbować nowej taktyki

​Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Waldemar Fornalik zapowiedział przed środowym meczem z Estonią w Tallinnie, że chce spróbować nowej taktyki. Szczegółów nie ujawnił, ale chodzi prawdopodobnie o grę dwoma napastnikami.

Podczas wtorkowej konferencji szkoleniowiec nie ukrywał, że już nie może doczekać się pierwszego meczu w roli trenera kadry.

- Od momentu wyboru mnie na selekcjonera do spotkania z piłkarzami minął ponad miesiąc. Jestem zadowolony, że w końcu możemy grać w piłkę. Obecne dni są dla mnie bardzo cenne. Ten krótki czas będziemy starać się spożytkować jak najlepiej - zaznaczył selekcjoner, który na razie przeprowadził z kadrą dwa treningi. Pierwszy w poniedziałek w Warszawie, drugi we wtorkowy wieczór w Tallinnie.

- Moje wrażenia z pierwszych kontaktów z piłkarzami? Bardzo pozytywne. Spotkałem ludzi, którzy naprawdę chcą pokazać się z dobrej strony i - mam nadzieję - sprostają zadaniu. Widzę, że zawodnicy z niecierpliwością czekają na środowy mecz - przyznał Fornalik, który dodał, że kapitanem drużyny pozostanie Jakub Błaszczykowski.

Reklama

- To decyzja oczywista, nie muszę jej nikomu tłumaczyć. Kuba założy opaskę w meczu z Estonią - zapowiedział.

Fornalik zamierza grać nieco innym systemem niż jego poprzednik Franciszek Smuda. Chodzi prawdopodobnie m.in. o wystawienie dwóch napastników w wyjściowym składzie (Smuda grał jednym).

- W porównaniu z tym, co było, zamierzam dokonać dwóch-trzech zmian personalnych i w ustawieniu drużyny, ale nie chcę mówić o szczegółach - przyznał Fornalik.

- Nie wiem, czy zdołam narzucić schematy taktyczne, bo nie da się tego zrobić na jednym czy dwóch treningach. Chcę wykorzystać ten mecz do spróbowania czegoś nowego. Jeśli chodzi o skład, to są jeszcze dwie wątpliwości - dodał.

Na razie nie wiadomo, czy w środę wystąpi tylko jeden bramkarz, czy może Fornalik da szansę obu - Wojciechowi Szczęsnemu i Przemysławowi Tytoniowi.

- Wciąż się zastanawiam. Wynika to również z tego, że obaj są w bardzo dobrej formie. Liczę na głos trenera bramkarzy (Andrzeja Dawidziuka - PAP) - powiedział selekcjoner.

Wtorkowy trening na stadionie Le Coq Arena był otwarty dla mediów tylko przez kwadrans. Początek środowego spotkania o godz. 20.45 czasu polskiego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL