Reklama

Reklama

Waldemar Fornalik: Błędy nie mogą się powtórzyć

- Wiemy jakie błędy popełniliśmy w pierwszym meczu. One się nie mogą teraz powtórzyć - powiedział Waldemar Fornalik, trener piłkarskiej reprezentacji Polski, która w piątek w Charkowie zagra z Ukrainą w eliminacjach mistrzostw świata. - Wierzę, że stać nas na zwycięstwo - mówił napastnik "Biało-czerwonych" Robert Lewandowski.


Przedmeczowa konferencja Fornalika i napastnika Roberta Lewandowskiego była krótka i zaczęła się z 25-minutowym opóźnieniem spowodowanym korkiem ulicznym. Selekcjoner "Biało-czerwonych" podkreślał wagę piątkowego meczu.

"Jest to dla nas bardzo ważne spotkanie. Ktoś powie, że mamy niewielkie szanse na awans. Ale zrobimy wszystko, aby je wykorzystać i zaprezentować się z dobrej strony. Przeanalizowaliśmy grę rywala bardzo skrupulatnie" - dodał szkoleniowiec.

W podobnym tonie wypowiadał się Lewandowski.

"Wiemy o swoich błędach i znamy siłę zespołu Ukrainy. Musimy się przeciwstawić. Wierzę, że stać nas na zwycięstwo. Nieważne, czy ktoś w nas wierzy, czy nie. Najważniejsze jest to, co my czujemy. Jeśli zrealizujemy wszystkie założenia taktyczne, będzie nam się lepiej grało" - zadeklarował.

Reklama

Przyznał, że istotna będzie kwestia mentalna w piątkowy wieczór.

"Trzeba wiedzieć, jak podejść do takich meczów. Głowa jest ważnym elementem. Wiemy o co gramy i pod tym względem będziemy silniejsi od Ukraińców" - stwierdził.

Na stadionie w Charkowie nie będzie polskich kibiców. Mecz początkowo miał być rozegrany w ogóle przy pustych trybunach, z powodu sankcji nałożonych przez FIFA, w związku z rasistowskimi zachowaniami ukraińskich kibiców podczas wrześniowego spotkania z San Marino we Lwowie (9-0). Kara została zawieszona, ale na sprzedaż biletów dla Polaków nie było już czasu.

"Zawodnicy zostali przygotowani do atmosfery, jaka panuje na stadionie, gdy Ukraina gra u siebie. Żałujemy, że nie będzie naszych kibiców, bo oni dają duże wsparcie" - zaznaczył trener.

Po ośmiu kolejkach liderem grupy H jest Anglia (16 punktów), przed Ukrainą (15), Czarnogórą (15) i Polską (13). W piątek o 20.00 czasu polskiego "Biało-czerwoni" zagrają z Ukrainą, a godzinę później Anglicy podejmą Czarnogórę. Wszystkie te zespoły mają jeszcze szansę na awans do finałów MŚ. Ukraińcy w ostatniej kolejce zmierzą się na wyjeździe z najsłabszym rywalem w grupie San Marino. 

INTERIA.PL zaprasza na tekstową relację na żywo z meczu Ukraina - Polska. Początek 11 października o 20

Relację na żywo można też śledzić na urządzeniach mobilnych

INTERIA.PL zaprasza na tekstową relację na żywo z meczu Anglia - Polska. Początek 15 października o 21

Relację na żywo można też śledzić na urządzeniach mobilnych

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę grupy H eliminacji MŚ 2014


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL